ایتالیا به زحمت از سد شاگردان ولاسکو گذشت، ایران 4 امتیاز از ایتالیا گرفت

به گزارش دیار سلمان، خبرنگاران: ملی پوشان والیبال کشورمان دومین دیدار خود را مقابل ایتالیا در هفته پنجم از مسابقات لیگ جهانی والیبال با شکست پشت سر گذاشتند.

ایتالیا به زحمت از سد شاگردان ولاسکو گذشت، ایران 4 امتیاز از ایتالیا گرفت

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگار ورزشی دیار سلمان، تیم ملی ایران، بازی دوم خود را مقابل ایتالیا در هفته پنجم لیگ جهانی والیبال با سعید معروف، محمد موسوی، آرمین تشکری، امیر غفور، رحمان داوودی، علیرضا مباشری و فرهاد ظریف (لیبرو) شروع کرد. بازی با سرویس سعید معروف و اولین امتیاز برای ایتالیا شروع شد. جو سالن شهر ساساری به خلاف بازی پیش، کاملاً ایتالیایی بود. مسئولان والیبال ایتالیا تمام کوشش خود را نموده بودند تا شرایط به سود آتزوری باشد و این تیم بتواند انتقام شکست بازی اول را بگیرد.

در این بازی، بازیکنان تیم ایران، بیشتر از اسپک های قدرتی استفاده کردند و سعید معروف، بیشتر پاس های خود را به رحمان داوودی و امیر غفور داد. دراگان تراویتسا، پاسور تیم ملی ایتالیا هم از همین تاکتیک استفاده کرد و بیشتر پاس های او به کریستین ساوانی و ایوان زایتسف رسید. سرویس های بازیکنان ایتالیا مخصوصاً ساوانی در اواخر این ست، بازیکنان ایران را به دردسر انداخت. این ست با نتیجه 25 - 22 به سود ایتالیا و شادی بیش از حد بازیکنان این تیم، تمام شد.

عادل غلامی، در اواخر ست اول جای آرمین تشکری را گرفت تا با تجربه بالایش در مقابل تور برای تیم ایران مفیدتر باشد که حضورش تا ست دوم هم ادامه پیدا کرد. 2 تیم در امتیاز 8 - 6 به سود ایران برای وقت استراحت فنی اول ست دوم نزد مربیان خود رفتند. هدف سرویس های مهارنشدنی بازیکنان ایتالیا در این ست، رحمان داوودی بود که ولاسکو را مجبور به تعویضش کرد. آرش کمالوند جایگزین داوودی شد تا شاید شرایط را به سود ایران تغییر دهد.

این اولین بازی کمالوند بعد از حدود یک سال از مصدومیتش بود اما او نتوانست نظر ولاسکو را جلب کند و داوودی به بازی برگشت. چند سرویس از دراگان تراویتسا، رجحان را به ایتالیا داد و آنها را 23 - 19 پیش انداخت. امتیاز 25 برای ایتالیا با سرویس شهرام محمودی که به تور برخورد کرد به نام آتزوری ثبت شد. این ست را ایتالیا 25 - 20 برد. زایتسف و ساوانی با 10 و 8 امتیاز در انتها ست دوم، بهترین های ایتالیا بودند و امیر غفور و محمد موسوی با 8 و 5 امتیاز، بهترین های ایران بودند.

بازیکنان تیم ملی ایتالیا به خوبی توجیه شده بودند که کلید پیروزی آنها در این بازی، سرویس خوب و در نتیجه عدم استفاده پاسور تیم ایران از بازیکنان توانمند و سرعتی تیم بود. با این حال 2 تیم در امتیاز 8 - 7 به سود ایران برای وقت استراحت فنی، بیرون رفتند. محمد موسوی، بهترین مدافع روی تور لیگ جهانی والیبال، مهارتش را در سرویس نیز به رخ حریف کشید و باعث شد ایران 16 - 11 پیش بیفتد. بازی کم اشتباه بازیکنان ایران و سرویس های مکرری که ایتالیا به تور می زد، نتیجه را 23 - 18 به سود ایران رقم زد و عادل غلامی امتیاز 24 را برای ایران به دست آورد تا تیم ولاسکو در آستانه پیروزی در ست سوم قرار گیرد. دفاع ناقص بازیکنان ایتالیا نتیجه این ست را 25 - 20 به سود ایران تمام کرد تا شاگردان ولاسکو به جریان مسابقه بازگردند.

ست چهارم را 2 تیم پایاپای شروع کردند. همچنان تعیین بود که هم ایران و هم ایتالیا برای پیروز شدن باید روی سرویس های خود تمرکز نمایند حتی بازیکنان، ریسک سرویس های قدرتی را به جان می خریدند. اولین وقت استراحت فنی در امتیاز 8 - 6 به سود ایران رخ داد. روند امتیازگیری بازیکنان ایران با اسپک های 2 سر آنتن حمزه زرینی و رحمان داوودی ادامه داشت تا اینکه امتیاز 20 با یک رالی طولانی و تماشایی برای ایران به دست آمد. امتیاز 20 - 15، مائورو بروتو را مجبور به استفاده از وقت استراحت کرد. شهرام محمودی که در این ست به میدان آمده بود، بازی خوبی از خودش چه در منطقه سرویس و چه در روی تور ارائه داد. امتیاز 25 برای ایران و نتیجه 25 - 18 در این ست با اسپک عادل غلامی برای ایران به دست آمد. تا اینجا، زایتسف و ساوانی 14 و 13 امتیاز و شهرام محمودی و محمد موسوی هرکدام 13 امتیاز برای ایران کسب نموده بودند.

ست پنجم هم با رجحان شاگردان ولاسکو که اعتماد به نفسی مثال زدنی داشتند شروع شد اما تجربه بازیکنان ایتالیا و امتیاز میزبانی باعث شد تا 2 تیم در امتیاز 4 مساوی شوند. ولاسکو در این لحظه تقاضای وقت استراحت کرد تا شرایط را برای بازگشت شاگردانش به بازی مهیا کند. دفاع روی تور بی نقص محمد موسوی در این ست هم ادامه داشت تا اینکه سرویس ایوان زایتسف به تور خورد و ایران 8 - 7 پیش افتاد. سرویس بدون بازگشت سعید معروف، نتیجه را 11 - 8 به سود ایران کرد اما خطای روی تور بازیکنان ایران امتیاز 9 را به تیم ایتالیا هدیه کرد. غلامی امتیاز 12 را برای تیم ایران کسب کرد گرچه اشتباهات پی درپی شاگردان ولاسکو ایتالیا را 13 - 12 پیش انداخت. یک خطای تور و یک خطای پنجه باعث شد این ست با نتیجه 15 - 13 به سود ایتالیا تمام شده و رجحان 3 بر 2 از آنِ این تیم گردد.

ایتالیا از 2 بازی خود در خاک خودش مقابل ایران فقط 2 امتیاز گرفت و شاگردان ولاسکو با 4 امتیاز از میدان مبارزه با آتزوری بیرون آمدند. در این مسابقه ایوان زایتسف 18 امتیاز برای ایتالیا و محمد موسوی 15 امتیاز برای ایران کسب کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 365

به "ایتالیا به زحمت از سد شاگردان ولاسکو گذشت، ایران 4 امتیاز از ایتالیا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا به زحمت از سد شاگردان ولاسکو گذشت، ایران 4 امتیاز از ایتالیا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید