المپیاد هندسه ایران برگزار می شود

به گزارش دیار سلمان به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، عرفان صلواتی دبیر علمی المپیاد هندسه ایران اضافه کرد: در قسمت داخلی این مسابقه تعداد 530 نفر شرکت کننده در 8 شهر کشور و در سه سطح به رقابت پرداختند. سطح مقدماتی مخصوص دانش آموزان پایه های هفتم و هشتم، سطح متوسط مخصوص پایه های نهم و دهم و سطح پیشرفته مخصوص پایه های یازدهم و دوازدهم و فارغ التحصیلان بود.

المپیاد هندسه ایران برگزار می شود

عضو هیات علمی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر تاکید کرد: امسال در قسمت بین المللی نیز 56 کشور به صورت همزمان این آزمون را برای دانش آموزان خود برگزار نمودند که از آن جمله می توان استرالیا، انگلستان، برزیل، چین، روسیه و کره جنوبی را نام برد. امسال تعداد شرکت کنندگان بین المللی بیش از 5 هزار نفر است.

وی خاطرنشان کرد: پس از تصحیح برگه ها و رتبه بندی سراسری به برگزیدگان جوایز یادبودی با عنوان خط کش طلا، نقره و برنز اهدا خواهد شد.

دبیر علمی المپیاد با بیان اینکه در این المپیاد سعی شده تا فضای علمی به جای یک فضای رقابتی ناسالم ایجاد شود، خاطرنشان کرد: این المپیاد دارای کمیته علمی و اجرایی است که کمیته علمی وظیفه انتخاب سوالات از بین سؤالات پیشنهادی را دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 486

به "المپیاد هندسه ایران برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "المپیاد هندسه ایران برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید