افزایش صدور پروانه کسب وکارهای مجازی به خانم ها

به گزارش دیار سلمان، 252 فقره پروانه کسب در پاییز 99 از طرف اتحادیه کسب وکارهای مجازی صادر شده که از این میان 219 پروانه برای آقایان و 33 پروانه برای خانم ها بوده و در مقایسه با گزارش کلی این اتحادیه، میزان کسب پروانه توسط خانم ها در فصل پاییز با افزایش 3 درصدی همراه بوده است.

افزایش صدور پروانه کسب وکارهای مجازی به خانم ها

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی در پاییز امسال 252 فقره پروانه کسب وکار را صادر نموده و در گزارشی به توضیح جزییاتی از این پروانه های صادره از جمله پراکندگی پروانه ها در سطح کشور، جنسیت دریافت نمایندگان پروانه و همچنین نوع کسب وکارهای دریافت نماینده مجوز پرداخته است.

همچین طبق اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا، به دلیل بحران بیماری کووید 19 در کشور متقاضیان حقیقی پروانه کسب وکارهای مجازی تا سرانجام سال 1399 برای صدور و یا تمدید پروانه کسب از ارائه گواهی موضوع ماده 186 قانون اقتصادیات های مستقیم معاف بوده و می توانند صرفاً با ارائه تعهدنامه اقدام به دریافت پروانه کسب نمایند.

از کل پروانه های صادرشده در پاییز امسال، استان تهران با تعداد 146 فقره بیشترین پروانه را در بین استان ها کسب نموده است. همچنین استان های اصفهان، فارس و قزوین بعد از تهران بیشترین پروانه کسب را نسبت به باقی استان ها کسب نموده اند. این گزارش در مقایسه با گزارش پیشین این اتحادیه در مورد صدور پروانه های کسب، نشان می دهد که چه استان هایی افزایش کسب مجوز داشته و چه استان هایی در این مدت پروانه کمتری کسب نموده اند. این موضوع از طرفی می تواند نشانگر میزان فعالیت اکوسیستم در هر استان باشد.

از کل مجوزهای صادره در پاییز، 219 پروانه برای آقایان صادر شده که سهم 86 درصدی را نشان می دهد و باقی مانده پروانه ها که شامل 33 پروانه یا به عبارتی 14 درصد از کل پروانه های صادره در فصل پاییز می گردد، برای خانم ها صادر شده است. در کل و در مقایسه با گزارش کلی این اتحادیه، میزان کسب پروانه توسط خانم ها در فصل پاییز با افزایش 3 درصدی همراه بوده است.

همچنین 103 پروانه کسب صادرشده که شامل 41.5 درصد می گردد، از طرف اتحادیه کسب وکارهای مجازی از نوع حقوقی بوده و 149 پروانه کسب صادرشده نیز از نوع حقیقی هستند که شامل 59.5 درصد می گردد.

میزان پراکندگی پروانه های صادرشده در رسته های مختلف از طرف اتحادیه کسب وکارهای مجازی در فصل پاییز حاکی از آن است که 54.7 درصد شامل عرضه انوع کالا و خدمات در فروشگاه های مجازی، 24.6 درصد شامل عرضه انواع کالا در فروشگاه های مجازی، 10.7 درصد شامل عرضه گروه کالایی خاص در فروشگاه های مجازی، 6.7 درصد شامل عرضه انواع خدمات در فروشگاه های مجازی و 3.17 درصد شامل عرضه خدمات در یک گروه خاص در فروشگاه های مجازی می گردد.

میزان پراکندگی پروانه های صادرشده در موضوعات مختلف نیز در شکل زیر آمده است.

در این موضوعات، خدمات هوشمند شامل خدمات اقتصادی، خدمات منزل، خشکشویی آنلاین و گلفروشی آنلاین، جابه جایی هوشمند شامل تاکسی های هوشمند، حمل بار آنلاین و پیک هوشمند، محصولات دیجیتال و لوازم برقی شامل محصولات دیجیتال، فروشگاه قطعات الکترونیکی و لوازم برقی و فروشگاه عظیم شامل پوشاک، کیف و کفش، سیسمونی کودک، لوازم خانگی، لوازم سفر، ورزشی و سرگرمی و بخش غیره نیز شامل مشاوره، مشاوره املاک و حیوانات خانگی می گردد.

در این میان فروشگاه عظیم با تخصیص 31.1 درصد از پروانه های کسب بیشترین جواز را در فصل پاییز در این دسته کسب نموده است. همچنین انتظار می رود با مجوز فروش طلا در فضای مجازی، این دسته در آینده رشد قابل توجهی داشته باشد.

اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی در راستای تحقق ماده 87 قانون نظام صنفی و تاکید بر تشکیل این اتحادیه، فعالیت خود را از آبان ماه سال 1396 به طور رسمی در جهت حمایت از کسب وکارهای اینترنتی کشور، تسهیل و تسریع بخشیدن در رشد و توسعه کسب وکارها شروع نموده است. گزارش کامل اتحادیه کسب وکارهای مجازی در این لینک آمده است.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1519

به "افزایش صدور پروانه کسب وکارهای مجازی به خانم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش صدور پروانه کسب وکارهای مجازی به خانم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید