اجرای هوشمندسازی محدودیت ها از اول آذر؛ زمان دقیق بازگشایی مدارس اعلام شد

به گزارش دیار سلمان، تهران (پانا) - معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره بازگشایی مدارس، گفت مدارس متوسطه دوم از 15 آبان و متوسطه اول و ابتدایی از اول آذر بازگشایی می شوند و درباره مدارس ابتدایی باید بنا بر نظر و اعلام آمادگی آموزش و پرورش باشد.

اجرای هوشمندسازی محدودیت ها از اول آذر؛ زمان دقیق بازگشایی مدارس اعلام شد

کمال حیدری با حضور در یک برنامه تلویزیونی درباره شرایط تصمیم گیری برای منع تردد شبانه اظهار کرد: امروز دهم آبان جلسه کارشناسی درباره منع تردد شبانه در وزارت کشور برگزار می شود و در این جلسه کارشناسی تصمیم نهایی را می گیریم. در عین حال این روال را در زمینه رفع محدودیت ها به صورت هوشمند به سمتی می بریم که افرادی که واکسن تزریق کرده اند، آزادی عمل بیشتری داشته باشند. این موضوع در ستاد کرونا مصوب شده و از ابتدای آذر اجرا می شود.

معاون وزیر بهداشت با بیان این که بنابراین درباره منع تردد شبانه دهم آبان تصمیم گیری می شود، ادامه داد: البته مبنا را چه در زمینه ترددها و چه در زمینه حضور در مجامع مانند اماکن آموزشی و غیره همه را با بحث واکسن پیش می بریم.

حیدری در ادامه با اشاره به بروز پیک ششم کرونا در کشور گفت: پیک ششم هنوز شروع نشده و وارد پیک ششم نشده ایم. برخی استان ها که هفته گذشته حالت صعودی داشتند اکنون روی نمودار، فِلَت شده اند. برخی استان ها هم که در حالت نزولی بودند اکنون مقداری صعودی شده اند اما در کل کشور شرایط رو به نزول است. با این حال باید حساس باشیم؛ چرا که شرایط می تواند تغییر کند.

وی درباره زمان دقیق بازگشایی مدارس گفت: آموزش و پرورش اعلام کرده که 100 درصد کادر اداری و اولیای مدارس واکسن تزریق کرده اند و بالای 80 درصد دانش آموزان نیز واکسن تزریق کرده اند. شرط ورود به مدارس و دانشگاه ها انجام واکسیناسیون است و قرار بود بازگشایی مدارس ماه قبل انجام شود، اما تاخیر در بازگشایی مدارس به دلیل تکمیل کردن پوشش واکسیناسیون بوده است.

حیدری گفت: بر اساس نظر ستاد ملی مقابله با کرونا، مدارس متوسطه دوم از 15 آبان و متوسطه اول و ابتدایی از اول آذر بازگشایی می شوند. البته درباره مدارس ابتدایی باید، بنا بر نظر و اعلام آمادگی آموزش و پرورش باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1987

به "اجرای هوشمندسازی محدودیت ها از اول آذر؛ زمان دقیق بازگشایی مدارس اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای هوشمندسازی محدودیت ها از اول آذر؛ زمان دقیق بازگشایی مدارس اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید