535 محصول داخلی پیروز به دریافت گواهینامه نانومقیاس شد

به گزارش دیار سلمان، تولیدنمایندگان محصولات نانو برای برخورداری از تسهیلات تجاری سازی، حمایت های مختلف و اعتباربخشی به تولیدات باکیفیت خود اقدام به دریافت گواهینامه نانومقیاس می نمایند.

535 محصول داخلی پیروز به دریافت گواهینامه نانومقیاس شد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده تعداد محصولات و تجهیزات دارای گواهینامه نانومقیاس بیش از 535 محصول و 215 تجهیز است که 115 مورد از آنها طی یک سال اخیر اخذ شده است. همه شرکت های فعال حوزه نانو که حداقل یک نمونه اولیه از محصول خود ساخته باشند می توانند برای دریافت گواهینامه نانومقیاس اقدام نمایند.

این کار به آنها یاری می نماید تا تولیدات خود را در سبد محصولات ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دهند، اطمینان مصرف نماینده را برای استفاده از این محصولات جلب نمایند، حمایت های تجاری سازی از ستاد نانو و کریدور خدمات فناوری دریافت نمایند و در نهایت برای دانش بنیان شدن شرکت خود مجوز بگیرند.

افزایش کیفیت و اعتبار محصولات نانوفناوری و جلب اعتماد بازار به این تولیدات مهم ترین مزایای ارائه این اعتبارنامه است. این رویه می تواند شرایط صادرات محصولات را هم فراهم کند. بر اساس آمارهای ثبت شده تعداد شرکت های دارای گواهینامه نانومقیاس نیز عددی بیش از 223 شرکت است.

مطابق با استاندارد ملی 12098 و استانداردهای بین المللی تدوین شده کمیته استانداردسازی فناوری نانو ISO/TC229 نانومقیاس محدوده مقدار تقریبی 1 تا 100 نانومتر است. ماده ای که هر یک از ابعاد خارجی آن یا ساختار داخلی و یا سطحی آن نانومقیاس باشد نانو ماده تعریف می گردد. محصول فناوری نانو محصول حاوی نانو ماده است که کارکرد یا خاصیت آن با فناوری نانو بهبودیافته و یا مبتنی بر فناوری نانو باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2065

به "535 محصول داخلی پیروز به دریافت گواهینامه نانومقیاس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "535 محصول داخلی پیروز به دریافت گواهینامه نانومقیاس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید