گرما؛ عامل مرگ هزاران آمریکایی

به گزارش دیار سلمان، نتایج یک پژوهش که اخیراً منتشر شده نشان می دهد گرما هر ساله هزاران آمریکایی را بیشتر از آنچه قبل از این تخمین زده می شد، به کام مرگ می کشاند.

گرما؛ عامل مرگ هزاران آمریکایی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی دیار سلمان به نقل از دیلی میل، نتایج یک پژوهش که اخیراً منتشر شده نشان می دهد گرما هر ساله هزاران آمریکایی را بیشتر از آنچه قبلاً تخمین زده می شد، به کام مرگ می کشاند و ادامه شیوع ویروس کرونا می تواند در این تابستان تعداد کشته ها را افزایش دهد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده تخمین زده است که حدود 600 آمریکایی هر سال در اثر گرما می میرند.

سوابق موجود نشان می دهد که صدها آمریکایی هر ساله از گرما می میرند، اما تحقیقات جدید حاکی از آن است که شمار مرگ و میر در اثر گرما در سال جاری ممکن است به چندین هزار نفر برسد.

این مرکز تخمین زده است که حدود 600 نفر ممکن است جان خود را در اثر دمای شدید از دست بدهند، اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که میزان واقعی بیش از 5600 نفر است.

محققان از داده های مرکز ملی آمار سلامتی در مورد مرگ و میر در مناطق پرجمعیت در ایالات متحده از سال 1997 تا 2006 استفاده کردند، به همراه مدلی که تخمین دما در این مناطق را نشان می دهد.

داده ها نشان می دهد گرمای معتدل باعث مرگ 3309 نفر در سال و گرمای شدید مرگ 2299 نفر را رقم می زند.

پیش بینی کنندگان دما، تابستان گرم را برای کل ایالات متحده پیش بینی کرده اند که بسیاری از مناطق با دمای بالاتر از متوسط روبرو هستند.

به نظر می رسد، هوا از معمول گرم تر است و ممکن است این موج گرما از اوایل ژوئن آغاز شود و تا اوت در بیشتر مناطق آمریکا ادامه یابد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 31 مرداد 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1183

به "گرما؛ عامل مرگ هزاران آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرما؛ عامل مرگ هزاران آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید