کشت 360 هکتار چغندر قند پائیزه در داراب

به گزارش دیار سلمان، مسئول زراعت شهرستان داراب گفت: امسال کشاورزان دارابی با بستن قرارداد با شرکت کارخانه قند مینوی فسا، 360 هکتار از اراضی خود را زیر کشت این محصول استراتژیک بردند.

کشت 360 هکتار چغندر قند پائیزه در داراب

به گزارش خبرنگاران از شیراز، محمد مهدی خورسند نیا، مسئول زراعت شهرستان داراب با بیان اینکه کشت چغندرقند پاییزه به صورت قراردادی است، گفت: با هماهنگی اجرا شده با شرکت کارخانه قند مینوی فسا، امسال کشاورزان دارابی با بستن قرارداد با این شرکت 360 هکتار از اراضی خود را زیر کشت این محصول استراتژیک بردند.

او با اشاره به افزایش قیمت نهاده های کشاورزی و هزینه های بالای کشت چغندر قند، اضافه نمود: این کارخانه متعهد شده تا نهاده های کشاورزی و هزینه کاشت، داشت و برداشت را در طول دوره رشد و نموی محصول به صورت مساعده به کشاورزان پرداخت و محصول آن ها را به صورت تضمینی خریداری و بعد از برداشت هزینه ها انجام شده را از کشاورزان دریافت کند.

خورسندنیا گفت: چغندر قند پاییزه در مقایسه با کشت بهاره میزان آب کمتری مصرف نموده و می تواند گزینه مناسب تری برای بهره گیری از بارندگی های پاییزه و زمستانه و مقابله با بحران کم آبی باشد.

رعایت تناوب زراعی، مبارزه با علف های هرز مقاوم در مزارع گندم، حاصلخیزی و اصلاح بافت خاک از دیگر مزایای کشت پاییزه چغندرقند است که خورسندنیا از آن ها یاد کرد.

به گفته او؛ مهمترین ارقام چغندر کشت شده در این شهرستان لوانته، ویکو، گرانته، شانون است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آذر 1400 بروزرسانی: 30 آذر 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1997

به "کشت 360 هکتار چغندر قند پائیزه در داراب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشت 360 هکتار چغندر قند پائیزه در داراب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید