کاخ سفید: بایدن با اشرف غنی و عبدالله ملاقات می نماید

به گزارش دیار سلمان، درپی افزایش ناامنی ها و سقوط سریالی شهرستان های افغانستان، کاخ سفید خاطرنشان کرد که رئیس جمهور آمریکا با رئیس جمهور و رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان ملاقات می نماید.

کاخ سفید: بایدن با اشرف غنی و عبدالله ملاقات می نماید

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید بیان کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در تاریخ 25 ژوئن (آدینه 4 تیر) با اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملاقات خواهد نمود.

وی اضافه کرد که ملاقات سران افغانستان از واشنگتن همزمان با ادامه فرایند خروج نیروها، نمایانگر مشارکت پایدار میان آمریکا و افغانستان است.

ساکی ادامه داد: آمریکا عمیقاً با دولت افغانستان در تعامل است تا این کشور بار دیگر به پناهگاه امن گروه های تروریستی مبدل نشود که آمریکا را تهدید می نمایند.

سخنگوی کاخ سفید بعلاوه تاکید نمود که آمریکا به حمایت از فرایند جاری صلح ادامه می دهد و از تمام طرف ها می خواهد تا برای انتها جنگ در مذاکرات معنادار شرکت نمایند.

پیش از این پاکستان در واکنش به سفر سران افغانستان به واشنگتن گفته بود که مقامات افغان باید در این سفر از اتهام زنی و مقصر دانستن پاکستان خودداری نمایند.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان هفته پیش در این باره گفته بود: اگر هدف رفتن به واشگتن شروع اتهام زنی تازه و مسئول دانستن پاکستان برای تمام مسائل افغانستان و عدم پیشرفت در فرایند صلح باشد، این سفر کمکی نخواهد نمود.

وی اضافه کرد: تامین صلح در افغانستان یک مسئولیت مشترک است، ما در فرایند صلح افغانستان نقش خود را صادقانه ایفا نموده ایم و اینکه پاکستان مسئول مسائل افغانستان است دیگر خریداری ندارد؛ ما به مقدار کافی در این باره مقصر دانسته شده ایم.

قریشی با انتقاد از رهبری دولت افغانستان هم گفته بود: افغانستان به رهبری احتیاج دارد که بتواند برای یک نتیجه موفقیت آمیز مذاکره کند و بتواند صلح را در این کشور تامین نموده و مردم نگران چسبیدن او به قدرت نباشند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1839

به "کاخ سفید: بایدن با اشرف غنی و عبدالله ملاقات می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: بایدن با اشرف غنی و عبدالله ملاقات می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید