چگونه برترین رنگ لباس مناسب پوست تیره و سبزه را انتخاب کنیم؟

به گزارش دیار سلمان، همه ما دلمان می خواهد در لباس های جدیدی که برای خودمان می خریم بی نقص و زیبا به نظر برسیم؛ اما به منظور رسیدن به این هدف باید به عوامل بسیار زیادی توجه داشته باشیم. یکی از این عوامل دقت در انتخاب رنگ لباس مناسب پوست تیره، سبزه یا روشن است که تاثیر بسزایی در ظاهر کلی ما دارد و می تواند استایلمان را به طور کلی تغییر دهد.

چگونه برترین رنگ لباس مناسب پوست تیره و سبزه را انتخاب کنیم؟

برخلاف تصمیم گیری درباره رنگ لباس برای پوست گندمی و روشن، افرادی که پوست تیره ای دارند معمولا هنگام خرید و استایل کردن لباس هایشان با چالش های بیشتری روبرو هستند. به همین علت در این مطلب از خبرنگاران مگ می خواهیم به سراغ معرفی برترین رنگ های لباس مناسب پوست تیره برویم. با ما همراه باشید.

انواع پوست تیره

احتمالا شما هم تا به حال تصور می کردید که افراد دارای رنگ پوست تیره به طور کلی در یک گروه قرار می گیرند و همه آن ها می توانند از یک فرمول برترین لباس مناسب پوست تیره یا سبزه استفاده کنند. اما باید بگوییم که حتی تیره ترین رنگ های پوستی هم ممکن است ته رنگ سردی داشته باشند و همین نکته کوچک روی ظاهر کلی شما تاثیر زیادی دارد.

  • پوست تیره یا سبزه گرم: این نوع پوست ته رنگ صورتی، طلایی یا زرد دارد.
  • پوست تیره یا سبزه سرد: این نوع پوست ته رنگ صورتی ملایم یا آبی دارد.
  • پوست تیره یا سبزه خنثی: این نوع پوست ترکیبی از پوست تیره سرد و گرم است.

راهنمای معین ته رنگ پوستی

حتما برای شما هم سوال پیش آمده است که ته رنگ پوستی چیست و دقیقا چه ربطی به لباس پوشیدن دارد. در جواب این سوال باید بگوییم که ته رنگ در واقع به رنگ های طبیعی زیر سطح پوست اشاره دارد و با آن رنگی که ما می بینیم و ممکن است در طول زمان هم تغییر کند، فرق می نماید. به طور کلی ما سه نوع ته رنگ پوستی به نام های گرم، سرد و خنثی داریم. شناسایی و آشنایی کامل با ته رنگ پوستی می تواند به شما در درست کردن یک کمد لباس شیک و مناسب یاری کند. برای معین ته رنگ پوستتان روش های زیر را امتحان کنید.

  • روش اول: نگاه کردن به رگ های روی مچ دست یکی از برترین روش های معین ته رنگ پوست است. اگر رگ هایتان آبی یا سبز تیره هستند شما ته رنگ پوستی گرمی دارید. اگر رگ هایتان بنفش یا ارغوانی به نظر می رسند ته رنگ پوست شما سرد است. در صورتی که شناسایی رنگ رگ ها برایتان سخت است و نمی توانید به جواب واحدی برسید، ته رنگ پوستتان خنثی است که یعنی ترکیبی از ته رنگ های گرم و سرد را دارید.
  • روش دوم: شما می توانید از جواهرات برای تشخیص ته رنگ پوستی خود استفاده نمایید. برای این کار باید با دقت به جواهراتی که روی بدن شما قرار می گیرند نگاه کنید. اگر زیورآلات زرد روی دست یا گردن شما جلوه بهتری دارند، احتمالا ته رنگ پوست شما گرم است. اگر با زیور آلات رزگلد و نقره ای بیشتر احساس زیبایی می کنید، ته رنگ پوست شما سرد است. در صورتی که همه زیور آلات روی پوست شما عالی به نظر می رسند، ته رنگ پوستی شما خنثی خواهد بود.
  • روش سوم: تست کاغذ یکی دیگر از روش های شناسایی ته رنگ پوستی است که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند. یک کاغذ سفید را در نور طبیعی کنار پوست صورت، قفسه سینه یا دست خود نگه دارید. اگر پوستتان صورتی به نظر می رسد، شما ته رنگ پوستی سردی دارید. اگر پوستتان زردتر و طلایی تر از کاغذ بود، ته رنگ پوستی شما گرم است. اگر هم شاهد دیده شده رنگ هایی چون سبز یا خاکستری بودید، احتمالا ته رنگ پوستی شما خنثی است.
  • 5 روش برای شناسایی ته رنگ پوست

لباس مناسب برای پوست تیره گرم

برای پوست های تیره ای که ته رنگ گرمی دارند باید رنگ هایی را انتخاب کرد که می توانند به عنوان مکمل رنگ طبیعی پوست فرد عمل کنند و در واقع زیبایی چهره را بیشتر جلوه دهند.

سایه های گرم رنگ قرمز

رنگ قرمز از آن دسته رنگ هایی است که بیشتر زنان به آن علاقه مند هستند؛ به طوری که اگر قرار باشد در یک مراسم خاص و مهم حضور پیدا کنند یکی از انتخاب هایشان برای رنگ لباس حتما قرمز خواهد بود. اما باید بدانید که هر قرمزی قرار نیست روی پوست های تیره و سبزه زیبا به نظر برسد. قرمز آجری یک رنگ ملایم و گرم است که هنگام قرار گرفتن در کنار پوست تیره یا سبزه ظاهری باثبات و شیک را برای شما ایجاد می نماید. این رنگ به خوبی با رنگ های مکمل در ست لباس شما ترکیب می شود و انرژی زیادی را به استایلتان اضافه می نماید.

رنگ زنگاری (قهوه ای روشن مایل به قرمز) هم یکی از آن رنگ هایی است که می تواند ته رنگ گرم پوست شما را تقویت کند؛ به همین علت استفاده از آن در سبک های پوشش مختلف تصمیم بسیار هوشمندانه ای است. از استایل وینتیج و بوهو گرفته تا سبک پوشش مینیمال مدرن و کژوال، رنگ زنگاری قطعا سادگی ظاهر شما را به یک عنصر مهم و فریبنده تبدیل می نماید.

سایه های رنگ زرد

اگر به رنگ زرد علاقه مند هستید، باید بگوییم که حتی این رنگ هم روی پوست شما زیبا به نظر خواهد رسید و فقط باید سایه های مناسب آن را برای خودتان پیدا کنید. زرد خردلی یکی از برترین رنگ هایی است که می توانید برای لباس هایی چون پیراهن زنانه و کراپ تاپ انتخاب کنید؛ چرا که این رنگ گرما و عمق بسیار زیادی را به استایل شما اضافه می نماید و به خوبی با ته رنگ گرم پوستتان ست می شود.

دو رنگ کهربایی و طلایی که شباهت زیادی به یکدیگر دارند هم می توانند ظاهر شما را لوکس تر و شیک تر نشان دهند. در فصل های گرم سال این رنگ های پرانرژی را با رنگ های سفید و قهوه ای ست کنید تا از زیبایی بی حد و میزان آن ها لذت ببرید.

سایه های رنگ قهوه ای

بسیاری از افراد فکر می کنند که استفاده از لباس های رنگ قهوه ای برای پوست های تیره و سبزه کار هوشمندانه و درستی نیست و به همین علت از امتحان کردن آن فرار می نماید. اما خوشبختانه باید بگوییم که اگر رنگ پوست تیره با ته رنگ گرمی دارید می توانید به سراغ رنگ های کاراملی، ماهاگونی و بلوطی (قهوه ای تیره مایل به قرمز) بروید. همه این رنگ ها مکمل رنگ پوست سبزه هستند و می توانند برای استایل های کژوال، وینتیج، رسمی و حتی خیابانی هم مناسب باشند.

سایه های رنگ نارنجی

رنگ های نارنجی سوخته، نارنجی سیر و البته نارنجی پرتقالی سه تا از برترین سایه های این رنگ برای پوست های تیره گرم هستند. نارنجی سوخته برای افرادی مناسب است که دوست دارند ظاهرشان پویا، بالغانه و در عین حال ساده به نظر برسد. اگر می خواهید استایلتان حس وحال شاد، جسورانه و سرزنده ای داشته باشد حتما از لباس های نارنجی سیر و نارنجی پرتقال بهره ببرید. این سایه های نارنجی برای مراسم و مناسبت های خاص مانند جشن تولد یا روز هالووین فوق العاده هستند و در فصل پاییز می توانند به پایه ثابت استایل شما تبدیل شوند.

سایه های رنگ سبز

برای کسانیکه رنگ پوست تیره با ته رنگ گرم دارند استفاده از سایه های روشن رنگ سبز پیشنهاد نمی شود. رنگ های خاکی، خزه ای و سبز زیتونی برای این دسته از افراد بیشتر مناسب هستند چرا که می توانند گرمای پوست آن ها را افزایش دهند. اگر استایلتان ساده و در عین حال غیررسمی است و در پی رنگ هایی می شد که بتوانید در همه تیپ های خود از آن ها بهره ببرید حتما به سراغ این سایه های رنگ سبز بروید. دو رنگ سبز زیتونی و خاکی هارمونی و تعادل را به استایل شما اضافه می کنند و خوشبختانه هیچوقت هم از مد نمی افتند.

رنگ های خنثی و گرم

اگر پوست تیره و گرمی دارید و دلتان می خواهد لباس هایی که انتخاب می کنید از طیف رنگی خنثی باشند، می توانید در استایل خود از رنگ های شتری، بژ و مازویی بهره ببرید. این رنگ ها برای ترکیب شدن با رنگ های دیگر هم فوق العاده هستند و می توانید به عنوان یک بوم نقاشی به آن ها نگاه کنید. رنگ هایی مانند مازویی و بژ ظرافت و آرامش زیادی را به ظاهر کلی شما منتقل می کنند و ترندهای دنیای مد و فشن هیچوقت نمی توانند از محبوبیت آن ها کم کنند.

لباس مناسب افراد با پوست تیره سرد

اگر پس از امتحان روش های گفته شده در بالا متوجه شدید که پوست تیره یا سبزه سردی دارید، باید به سراغ رنگ هایی که در زیر به شما معرفی نموده ایم بروید. خبر خوب این است که رنگ پوست تیره دارای ته رنگ سرد به خوبی با طیف های رنگی مختلف ترکیب می شود.

سایه های مختلف رنگ های آبی

کسانیکه رنگ پوست تیره و در عین حال سردی دارند می توانند از سایه های مختلف رنگ های آبی در استایل خود استفاده کنند. یکی از برترین رنگ ها برای شما آبی کبالت است که بیشتر از هر چیزی برای استایل های مجلسی و شیک مناسب به نظر می رسد. این رنگ کنتراست پیچیده و چشمگیری را در برابر پوست تیره یا سبزه شما ایجاد می نماید.

سرمه ای هم یک رنگ لباس مناسب پوست تیره به شمار میرود و ترکیب آن با سایه های دیگر رنگ آبی می تواند ظاهر شما را بهبود ببخشد. رنگ سرمه ای هم حس وحالی حرفه ای، کلاسیک و آرامی را به پوشش شما اضافه می نماید و می توانید آن را در کنار انواع رنگ ها، مانند سفید، طوسی، صورتی و سبز، بپوشید. رنگ سرمه ای برای همه افراد مناسب است و شما با هر نوع استایلی که داشته باشید می توانید از آن در تیپ خود استفاده نمایید.

اگر به رنگ های روشن تر و خنثی تر علاقه مند هستید می توانید از رنگ های آبی آسمانی یا آبی یخی هم در استایل خود بهره ببرید. این رنگ ها برای لباس مجلسی مناسب پوست تیره و سبزه فوق العاده هستند و پیشنهاد می کنیم که حتما آن ها را در نظر داشته باشید.

سایه های رنگ سبز

رنگ سبز هم برای افرادی که پوست تیره یا سبزه ای دارند مناسب است و فقط باید بتوانید سایه های درست آن را انتخاب نمایید. سبز نعنایی از آن دسته رنگ هایی است که همه آدم ها با هر نوع ته رنگ پوستی با آن زیبا به نظر می رسند. این رنگ احساس طراوات و خنکی را به استایل شما می بخشد و برای داشتن یک ظاهر زنانه ملایم فوق العاده است.

سبز دریایی یکی دیگر از سایه های رنگ سبز است که افراد دارای پوست تیره و سبزه با ته رنگ سرد می توانند از آن در استایل خود استفاده کنند. این رنگ یادآور احساس زندگی و آرامش اقیانوس است اما اگر پوست خیلی تیره ای دارید بهتر است به سراغ آن نروید.

سایه های رنگ بنفش

اگر می خواهید در هنگام لباس پوشیدن ظاهرتان دخترانه تر و شادتر باشد می توانید به سراغ سایه های مختلف رنگ بنفش بروید. لباس هایی که به رنگ یاسی هستند لطیف و آرامش بخش به نظر می رسند و استایل شما را بسیار زیباتر از آنچه که تصور می کنید نشان می دهند. کسانیکه پوست تیره سردی دارند باید در استایل خود بیشتر از رنگ بنفش کم رنگ یا همان ارغوانی استفاده کنند چرا که این ماهیت ظریف تر و هماهنگ تری دارد و با ته رنگ پوست آن ها به خوبی ترکیب می شود.

سایه های رنگ سفید

همه افراد می توانند به رنگ سفید اعتماد کنند و برای داشتن یک استایل زیبا و بی نقص حتما از آن استفاده کنند؛ با این وجود استفاده از آن کاملا به سلیقه شخصی شما بازمی شود. سایه های مختلف رنگ سفید مانند صدفی، عاجی و شیری برای کسانیکه پوست تیره سردی دارند و به سبک پوشش مینیمال علاقه مند هستند فوق العاده خواهند بود. این رنگ ها در همه موقعیت ها مفید واقع می شوند و زیبایی چهره شما را به خوبی تکمیل می کنند.

سایه های رنگ های صورتی و قرمز

همه افراد برای استایل های تابستانه خود به سراغ رنگ های پرانرژی و شاد می روند تا حس وحال این فصل را به خوبی با تیپشان انعکاس دهند. اما انتخاب رنگ لباس مناسب پوست تیره و سبزه کار آنقدر آسانی نیست و به همین علت اگر می خواهید به سراغ رنگ صورتی بروید پیشنهاد می کنیم از رنگ های کالباسی و عنابی بهره ببرید. رنگ کالباسی می تواند ته رنگ سرد پوست تیره شما را با ایجاد یک تضاد بسیار زیبا حفظ کند. از طرفی رنگ عنابی ماهیت مجذوب کننده و گرمی دارد و شما می توانید در هنگام انتخاب پیراهن و لباس مجلسی برای موقعیت ها و جشن های ویژه، آن را در نظر داشته باشید.

رنگ خاکستری

برای کسانیکه ته رنگ پوستی سردی دارند استفاده از تمامی سایه های رنگ خاکستری پیشنهاد نمی شود. اما اگر در پی یک رنگ مناسب برای ترکیب با رنگ های دیگر می شد که ماهیت خنثی و سردی داشته باشد حتما خاکستری زغالی و طوسی سربی را در نظر داشته باشید. بکارگیری این رنگ ها در استایل باعث می شود که رنگ لباس های دیگرتان بیشتر و بهتر به چشم بیاید.

لباس مناسب پوست تیره خنثی

همانطور که پیش از این گفتیم رنگ پوست تیره خنثی دارای ویژگی های ته رنگ های سرد و گرم است و به همین علت افراد دارای این نوع پوست می توانند از همه رنگ هایی که برای دو دسته دیگر معرفی کردیم در استایل خود استفاده کنند. با این وجود رنگ های پاستلی ملایم مانند هلویی و آبی روشن، رنگ های قرمز گرم مانند آجری و دارچینی و رنگ های خنثی مانند بژ و شتری بیشتر مناسب شما هستند. اما به طور کلی پیشنهاد می کنیم، از آنجایی که محدودیت زیادی در انتخاب رنگ ندارید سعی کنید همه رنگ ها را به نوبت امتحان نمایید.

سخن پایانی

رنگ ها در استایل ما تاثیر بسیار زیادی دارند و شما بدون توجه به آن ها هرگز نمی توانید استایل بی نقص و زیبایی برای خودتان بسازید. حال که با نحوه معین ته رنگ پوست سبزه و رنگ لباس مناسب برای پوست تیره مردان و زنان آشنا شده اید می توانید سبک پوشش خود را به طرز فوق العاده ای تغییر دهید.

منبع: Midnight Velvet

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1403 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2406

به "چگونه برترین رنگ لباس مناسب پوست تیره و سبزه را انتخاب کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه برترین رنگ لباس مناسب پوست تیره و سبزه را انتخاب کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید