پیش بینی رعد و برق و باران در این استانها از امشب

به گزارش دیار سلمان، خبرنگاران : کارشناس هواشناسی گفت: طی دو روز آینده در بیشتر مناطق کشور، افزایش ابر، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

پیش بینی رعد و برق و باران در این استانها از امشب

به گزارش به نقل از خبرنگاران، فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی توضیح داد: با تداوم فعالیت سامانه بارشی در دو روز آینده به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در بیشتر مناطق کشور، افزایش ابر، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد که در نقاط مستعد احتمال بارش تگرگ و در پاره ای از مناطق خوزستان احتمال وقوع گرد و خاک وجود دارد.

او شرح داد: یکشنبه شب شدت بارش در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل، دامنه های شمالی و جنوبی البرز و استان های مازندران و البرز، تهران، سمنان، خراسان های رضوی و جنوبی و جنوب سیستان و بلوچستان و روز دوشنبه هم در ارتفاعات شرقی تهران، مازندران، استان های اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، شمال کرمان و شمال سیستان و بلوچستان است.

گودرزی توضیح داد: روز سه شنبه دامنه فعالیت سامانه بارشی در استان های واقع در نواحی مرکزی، شمال شرقی و شرق و جنوب شرق، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی کشور خواهد بود.

کارشناس هواشناسی بیان نمود: در روز های چهارشنبه و پنجشنبه گستره بارش ها عمدتاً در نوار شمالی و نوار شرقی خواهد بود که بر این اساس در روز چهارشنبه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و ارتفاعات البرز، بعضی مناطق شمال شرق و شرق کشور، ارتفاعات استان های کرمان و سیستان و بلوچستان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار باران ،گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

او یاد آور شد: روز پنجشنبه هم علاوه بر شمال شرق، ارتفاعات استان کرمان و سیستان و بلوچستان در استان های اصفهان، یزد، فارس نیز بارش در ساعات بعد از ظهر پیش بینی می گردد.

این کارشناس هواشناسی درباره آب و هوای استان تهران هم گفت: فردا آسمان تهران نیمه ابری است در بعضی ساعات افزایش ابر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد . بیشترین دمای تهران به 22 درجه و کمترین آن به 15 درجه خواهد رسید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1732

به "پیش بینی رعد و برق و باران در این استانها از امشب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی رعد و برق و باران در این استانها از امشب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید