ورود سامانه بارشی به کشور، تداوم آلودگی هوای شهر های صنعتی

به گزارش دیار سلمان، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان اینکه امروز (9آذر) در منطقه ها صنعتی انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد، گفت: از اواسط روز چهارشنبه (10آذر) سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می گردد.

ورود سامانه بارشی به کشور، تداوم آلودگی هوای شهر های صنعتی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان اینکه امروز (9آذر) در منطقه ها صنعتی انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد، گفت: از اواسط روز چهارشنبه (10آذر) سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور می گردد.

صادق ضیاییان اضافه نمود: امروز سه شنبه (9آذر) در استان های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بارش باران همراه با وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در بخش هایی از خراسان جنوبی و جنوب فارس بارش پراکنده پیش بینی می گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه نمود: امروز (9آذر) و فردا (10آذر) در منطقه ها صنعتی و پرتردد تهران، کرج، اراک و مشهد انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

وی در ادامه گفت: در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و کردستان افزایش ابر، بارش باران گاهی وقوع رعد و برق و وزش باد شدید و در نواحی سردسیر و کوهستانی بارش برف پیش بینی می گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه نمود: این شرایط اواخر وقت چهارشنبه (10آذر) و طی روز پنجشنبه (11آذر) در غالب منطقه ها نیمه غربی کشور، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز انتظار می رود. آدینه (12 آذر) به تدریج از شدت بارش در نیمه غربی کشور کاسته می گردد و فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز، نواحی مرکز، شرق و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه گفت: شنبه (13آذر) در شرق و شمال شرق بارش پراکنده پیش بینی می گردد و در اواخر وقت سامانه از کشور خارج خواهد شد. سه شنبه (9آذر) و چهارشنبه (10آذر) در نواحی شمال غرب کشوروزش باد شدید انتظار می رود. طی این دو روز برای استان های ساحلی دریای خزر گرمباد و افزایش دما بین 6 تا 8 درجه سانتیگراد و پنجشنبه (11آذر) در این نواحی کاهش محسوس دما بین 12 تا 14 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: پنجشنبه (11آذر) در نواحی شمال غربی و غرب و آدینه (12آذر) در دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و مرکز کشور کاهش نسبی دما بین6 تا 8 درجه سانتیگراد انتظار می رود.

وی اضافه نمود: امروز (9آذر) تنگه هرمز و از چهارشنبه (10آذر) تا اوایل وقت آدینه (12آذر) دریای خزر مواج خواهد بود بعلاوه برای روز های آدینه (12آذر) و شنبه (13آذر) خلیج فارس مواج پیش بینی می گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه نمود: آسمان تهران فردا (10آذر) قسمتی ابری تا ابری همراه با غبار صبحگاهی و وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 18 درجه سانتیگراد و طی پنج شنبه (11 آذرماه) قسمتی ابری تا ابری و گاهی بارش باران و وزش باد شدید با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای13 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیاییان در سرانجام گفت: طی امروز و فردا (9 و 10آذرماه) بندرعباس با دمای 27و 28 درجه سانتیگراد گرم ترین و تبریز با دمای 14 و 16 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشورهستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2028

به "ورود سامانه بارشی به کشور، تداوم آلودگی هوای شهر های صنعتی" امتیاز دهید

1 کاربر به "ورود سامانه بارشی به کشور، تداوم آلودگی هوای شهر های صنعتی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی به کشور، تداوم آلودگی هوای شهر های صنعتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید