پهبادها آسمان شیان چین را رنگارنگ کردند

به گزارش دیار سلمان، در اقدامی جالب از تیم های فناوری در شیان چین خواسته شد تا با استفاده از پهبادها در آسمان نمایشی اجرا کنند که عملا جشنی باشد برای برقراری مجدد جاده ابریشم که از چین آغاز شده و به ارئپا امتداد یافته است.

پهبادها آسمان شیان چین را رنگارنگ کردند

آسمان بالای شهر شیان چین به لطف بیش از 1300 پهباد (هواپیمای هدایت‌پذیر از دور) در نمایشی خیره‌کننده روشن شد. در مجموع، 1374 پهباد به آسمان شهر شیان چین پرواز کرده و و به پیکسل‌های بزرگ و نورانی تبدیل شدند تا منظره‌هایی چشم‌گیر را رقم بزنند، از جمله این منظره‌ها می‌توان دیوار شهر شیان، جاده ابریشم، برج دایان و گل شیان یعنی انار اشاره کرد.

علت نمایش منظره جاده ابریشم آن بود که شهر شیان برای مدت‌های طولانی به عنوان نقطه مرکزی جاده ابریشم چین شناخته می‌شد. همچنین 1374 پهباد، بزرگ‌ترین و کهن‌ترین دیوار شهر را به طول 13.74 کیلومتر طول به نمایش کشیدند. این برنامه توسط مقامات شهر و دولت محلی برنامه‌ریزی شده بود تا تبلیغی برای پایتخت استان شانکسی، شیان باشد. این نمایش برگزار شد تا رکورد جدید بزرگترین هماهنگ‌سازی پهبادها در گینس به نام این کشور ثبت شود.

در این نمایش که توسط ایهانگ اگرت اجرا شد، پهبادها از کنار دیوار شهر شیان بلند شدند و در یک هماهنگی خارق‌العاده شکل‌گیری آن‌ها 1.2 کیلومتر طول، 100 متر عمق و 260 متر ارتفاع را در آسمان شب رقم زد.

در این برنامه، همچنین 74 ابریشم قرمز در آسمان برافراشته شد تا سمبل معروف موفقیت 74 کشور متحد شده توسط چین را پاس دارد. این اتحاد نوعی استراتژی پیشرفته توسط دولت چین بود که در آن تمرکز بر همبستگی و همکاری کشورهای اوروسیایی در اولویت قرار داشت.

نمایش عمومی این برنامه در تاریخ 29 آوریل برگزار شد، اما رکورد اصلی در تاریخ سه‌شنبه 1 می در جشن روز کارگر به ثبت رسید. طراحی این برنامه توسط تیم اصلی بیجینگ 8 دقیقه‌ای انجام شد و در نزدیکی المپیک زمستانی 2018 پیونگ چانگ به نمایش گذاشته شد.

این دستاورد شهر شیان رکورد را از شرکت اینتل که از سال 2015 تاکنون آن را از آن خود کرده بود گرفت. بر این اساس، رکورد از 100 پهباد در سال 2015 به 500 عدد در یک سال بعد و به 1218 عدد در دسامبر 2017، و در نهایت به 1374 عدد در شهر شیان چین رسید.

انتشار: 12 خرداد 1397 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2

به "پهبادها آسمان شیان چین را رنگارنگ کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پهبادها آسمان شیان چین را رنگارنگ کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید