وام سهام عدالت چقدر است و شامل چه کسانی می شود؟

به گزارش دیار سلمان، خبرنگاران : از دوشنبه آینده بانک ها معادل 50 درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود 18درصد و دوره بازپرداخت سه ساله پرداخت می کنند. اما چه کسانی مشمول این وام می شوند؟

وام سهام عدالت چقدر است و شامل چه کسانی می شود؟

به گزارش خبرنگاران از کارگرآنلاین، در روزهایی که فروش سهام عدالت در بازار سهام قفل شده قرار است برای کسانی که آزادسازی غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند طرح جدیدی اجرا شود.

از دوشنبه آینده بانک ها معادل 50 درصد ارزش روزسهام عدالت را بابت وام با نرخ سود 18درصد و دوره بازپرداخت سه ساله پرداخت می کنند. اما چه کسانی مشمول این وام می شوند؟

طبق اعلام قبلی معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی، 30 میلیون از مشمولانسهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند می توانند از ابتدای ماه آینده از بانک های دولتی وام خرد دریافت یا اقدام به خرید کالا کنند.

علیرضا ماهیار با بیان اینکه پنج بانک دولتی و نیمه دولتی، چون بانک ملی، پست بانک، ملت، صادرات و تجارت در ارایه کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت اعلام آمادگی کرده اند، اظهار کرد: البته برخی بانک های خصوصی نیز برای پرداخت وام خرد از طریق کارت های اعتباری سهام عدالت پای کار آمده اند.معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی، مکانیزم پرداخت وام خرد توسط بانک ها به دارندگان کارت اعتباری سهام عدالت را با سود 18درصدی البته بدون ضامن بیان کرد و گفت: مزیت دریافت چنین وامی این است که سهام شخص به جای ضامن وام وثیقه می شود و متقاضی دیگر نیازی به ضامن ندارد.

ارزش این وام چقدر است؟

با توجه به ارزش 13میلیونی سهام عدالت 500 هزار تومانی دارندگان این برگه های سهام عدالت تا 6.5 میلیون تومان می توانند وام دریافت کنند. این مبلغ برای دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی به حدود 13 میلیون تومان می رسد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1492

به "وام سهام عدالت چقدر است و شامل چه کسانی می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام سهام عدالت چقدر است و شامل چه کسانی می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید