هوش مصنوعی سارقان را دستگیر می نماید

به گزارش دیار سلمان، بسیاری از کارشناسان برآورد نموده اند که احتمالاً در آینده ای نزدیک هوش مصنوعی قادر به شناسایی هوشمندانه سارقان در اماکن عمومی خواهد بود.

هوش مصنوعی سارقان را دستگیر می نماید

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی از جمله فناوری های نوین و منحصر بفردی هستند که به تازگی توانسته اند تغییر و تحولات عظیمی را در صنایع و عرصه های مختلف ایجاد نمایند.

با توجه به گسترش روزافزون فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی (artificial intelligence) و یادگیری ماشینی (machine learning) در صنایع و حوزه های مختلف تکنولوژی و غیره، بسیاری از شرکت های فعال در عرصه های گوناگون معتقدند که این فناوری ها به صورت کامل فعالیت هایشان را تحت تأثیر قرار خواهد داد، به گونه ای که دیگر نیازی به وجود چنین استارتاپ و شرکت هایی در دنیا نخواهد بود و کارکنان آنها نیز با روبات و رایانه های مجهز به هوش مصنوعی جایگزین خواهند شد.

بر اساس گزارش وب سایت WORLD OF BUZZ، کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری هر از گاهی با انتشار گزارشی جدید به تشریح کاربردهای مختلفی که هوش مصنوعی می تواند داشته باشد، می پردازند و حالا نیز اعلام نموده اند که هوش مصنوعی در سال های آینده به احتمال زیاد به مرحله ای از تکامل و شکوفایی خواهد رسید که می تواند سارقان و مجرمان احتمالی حاضر در اماکن عمومی را شناسایی نموده و با تشخیص هوشمندانه آنها در میان خیل عظیمی از جمعیت، به افزایش امنیت افراد و شهروندان در سطح شهر یاری بسزایی کند.

پیش تر گفته شده بود که هوش مصنوعی قادر است جایگزین بسیاری از مشاغل در جوامع مختلف گردد که البته همین امر موجب نگرانی دولت ها و مردم شده بود چراکه تعداد زیادی از افرادی که هم اکنون دارای شغل هستند، در سال های آینده به خاطر پیشرفت علم و تکنولوژی بیکار خواهند شد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 235

به "هوش مصنوعی سارقان را دستگیر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی سارقان را دستگیر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید