هوتن صبور چگونه سونامی محبوبیتش را تکرار کند؟

به گزارش دیار سلمان، هوتن صبور با اکران فیلم ابلق، به چهره برجسته این روزهای اکران تبدیل شد که توانسته رونق خوبی به گیشه سینما ببخشد.

هوتن صبور چگونه سونامی محبوبیتش را تکرار کند؟

به گزارش خبرنگاران هوتن صبور اگرچه طی این سال ها، به نامی آشنا برای سینمادوستان تبدیل شده است اما این بازیگر، جهتی طولانی را پیمود تا بتواند خود را به عنوان یکی از جوان اول های این سینما تثبیت کند.

البته که تعلق خاطر و خاستگاه صبور، بیش از آن که به دوربین و جادوی سینما باشد، صحنه نمایش و تئاتر است. صبور، فعالیت حرفه ای در حوزه تئاتر را از نیمه دوم دهه 80 شروع کرد و توانست در دوران دانشجویی خود، در چندین نمایش حضور داشته باشد. به طوری که در سال 87، در یک نمایش و در سال 88، در پنج نمایش حاضر شد و این فرایند را تا انتهای دهه 90 و پس از معروفیت نیز تداوم بخشید.

تقدیر در چند اجرای صحنه ای، عزم او را برای پیمودن این جهت، جزم تر کرد. صبور که ممارست ویژه ای در تئاتر از خود نشان می داد، نخستین تجربه حرفه ای جلوی دوربین خود را در ابتدای دهه 90 چشید.

او در سال 92، در یکی از نقش های فیلم تجربی شب، بیرون به ایفای نقش پرداخت و اگرچه این فیلم، اکران منسجمی نداشت، اما جهت را برای کارهای تصویری بعدی صبور هموار کرد. به طوری که وی در همان سال، در 2 فیلم حق سکوت و طبقه حساس، جلوی دوربین رفت.

این فعالیت در سال 93، گسترده تر شد چرا که وی علاوه بر بازی در سریال ابله، به عنوان یکی از صداپیشگان کلاه قرمزی، صداپیشه عروسک دیبی شد که حسابی میان مردم گل کرد.

بنابراین صبور که تا قبل از این زمان، تنها به عنوان بازیگر تئاتر شناخته می شد، تا آن سال، تجربیاتی را در حوزه صداپیشگی تلویزیون، بازیگری سینما و حضور در شبکه نمایش خانگی به دست آورده بود.

سال 94 برای صبور با تداوم صداپیشگی دیبی و خونه بغلی در تلویزیون و بازی در فیلم سینمایی هلن همراه بود. اتفاق بزرگ کارنامه این بازیگر اما در سال 95 و بازی در نقش اصلی سریال پربیننده لیسانسه ها رقم خورد. صبور در این سریال پیروز شد تا وجوهی کمیک از بازی خود که تا آن موقع چندان رونمایی نشده بود را به تصویر بکشد و در کنار شخصیت پردازی خوبی که سروش صحت برای او در نظر گرفته بود، قابلیت های دیگری از بازی صبور کشف شد که با استقبال خیره نماینده ای به وسیله مخاطبان روبرو شد.

به همین ترتیب، صبور توانست آن سونامی محبوبیتی که برای وی با صداپیشگی دیبی رقم خورده بود، این بار با سریال لیسانسه ها تکرار کند. دو تجربه ای که برای سالیان دیگر نیز تکرار شد تا فصول دیگری برای این ساخته های محبوب ترتیب داده گردد.

بهرام افشاری و هوتن صبور همبازی شدند | جوجه تیغی در راه آلمان

سکانس دیده نشده از فاطمه معتمدآریا و هوتن صبور در عامه پسند | فیلم پروانه نمایش می گیرد؟

قدرت صدای فوق العاده هوتن صبور را ببینید و بشنوید!

صبور که تا سال 97 پیروز شده بود محبوبیت خوبی را در تلویزیون رقم بزند، در سال 97 و با بازی در شبی که ماه کامل شد، توجه منتقدان و مخاطبان جدی سینما را به سمت خود جلب کرد. حضور متفاوت او در این فیلم به مقدار ای دیده شد که سیمرغ بلورین برترین بازیگر نقش اول مرد را برای او به ارمغان آورد و صبور به عنوان یک بازیگر جوان که کشف سینمایی دهه 90 به حساب می آمد، جاپایش را در سینما محکم کرد.

از آن سال تا به امروز، تقریبا تمامی فیلم ها و سریال های این بازیگر، به واسطه حضور او، با استقبال روبرو شد: از عامه پسند، ابلق، تی تی و دیدار خصوصی در سینما تا لیسانسه ها و فوق لیسانسه ها در تلویزیون و البته چند تئاتر و صداپیشگی که او طی 4 سال اخیر به انجام رساند.

صبور پیروز شد تا خلاء نبود یک جوان اول عاشق پیشه را در سینمای ایران به خوبی پر کند. عمده نقش های سینمایی او و حتی آنها که منفی هستند، چهره ای عاشق از این بازیگر بازتاب می دهند. تنالیته صدایی منعطف در کنار چهره فتوژنیکی که هم زمان می تواند مراتبی از هیجانات مختلف را در خود منعکس کند، از صبور، بازیگر مستعد و درخوری در حیطه اجرای نقش های عاشقانه ساخته است و به همین علت، او انتخاب اول کارگردانانی است که کوشش می نمایند رومنس بسازند و یا فیلمشان، یک کاراکتر عاشق دارند.

صبور از نیمه مردادماه، رومنس تی تی را به روی پرده دارد که این فیلم طی 10 روز نخست خود، 14 میلیارد تومان فروش داشت. این بازیگر، از فردا، ابلق را به روی پرده می فرستد که از هم اکنون می توان نسبت به فروش بالای این فیلم، خوش بین بود تا صبور با همین 2 فیلم بتواند گردش اقتصادی بسیار خوبی از خود در گیشه سال جاری سینماها داشته باشد.

و البته که هنوز سینما و تلویزیون، در سال های ابتدایی بهره برداری از ظرفیت های هوتن صبور هستند. بازیگری که با کمدی در تلویزیون درخشید و در همان مدیوم با صداپیشگی، نظر میلیون ها مخاطب را به خود جلب کرد و در نهایت توانست با ایفای نقش هایی جدی در سینما، درخشش خود را کامل نموده و حالا چشم ها نظاره گر انتخاب های بعدی این بازیگر است تا دیگر توانمندی های او، پازل حرفه ای صبور را نزد مخاطبان و دوستداران بسیارش کامل کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1401 بروزرسانی: 26 مرداد 1401 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2221

به "هوتن صبور چگونه سونامی محبوبیتش را تکرار کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوتن صبور چگونه سونامی محبوبیتش را تکرار کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید