نقش مربی بدنساز کلیدی است، کاش ادامه لیگ فوتبال متمرکز انجام می شد

به گزارش دیار سلمان، حسین فرزامی در تبادل نظر با خبرنگاران و در خصوص آغاز تمرینات تیم ها و آغاز دوباره لیگ نوزدهم گفت: با توجه به اینکه بازیکنان نزدیک به سه ماه از شرایط آرمانی به دور بوده اند، نقش مربی بدنساز در ساخته و پرداخته کردن بدن بازیکنان و اینکه آنها دچار مصدومیت نشوند، بسیار تأثیرگذار است. درست است که بازیکنان همگی در خانه و زیر نظر کادر فنی تمرین می کردند اما آمادگی جسمانی با تمرینات پرفشار در زمین به دست می آید، بنابراین باید تمرینات به گونه ای باشد که هم بازیکنان آماده شوند و هم خدای ناکرده دچار مصدومیت نشوند.

نقش مربی بدنساز کلیدی است، کاش ادامه لیگ فوتبال متمرکز انجام می شد

عضو پیشین هیئت مدیره باشگاه استقلال در پاسخ به این سئوال که چه راهکاری به کادر فنی می دهید تا بازیکنان به شرایط آرمانی بازگردند، گفت: سه ماه زمان کمی نبود، کادر فنی می داند که راه سختی در پیش دارد، بنابراین باید برای هر روز یک برنامه تمرینی متنوع داشته باشد تا هم بازیکنان دچار یکنواختی نشده و هم تمرینات شاداب و پرنشاط بتواند شرایط روحی آنها را بالا برده و آنها به مرز آمادگی کامل برسند. مجیدی یکی از مربیانی است که خودش در زمان بازیگری همواره آمادگی کامل را داشته و همه از او به نیکی یاد نموده و او را بابت حرفه ای بودنش تحسین می کردند. به طور حتم حالا او می تواند با مشورت با دیگر اعضای کادر فنی و خصوصاً مربی بدنساز تمرینات ویژه ای را برای بازیکنان در نظر گرفته تا آنها بتوانند تا آغاز لیگ به آمادگی کامل دست پیدا نمایند.

وی در خصوص خطراتی که برای بازیکنان در آغاز لیگ به وجود خواهد آمد، گفت: این روزها همه تیم ها رعایت نکات بهداشتی را انجام می دهند و بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت، بازیکنان را آماده تمرین می نمایند اما با آغاز لیگ برخوردها زیاد خواهد بود و هر لحظه احتمال اینکه بازیکنی خدای نانموده دچار ویروس کرونا گردد، وجود دارد. کاش می شد بازی ها به صورت متمرکز انجام گردد تا تیم ها نخواهند برای این 9 هفته به جامانده مرتب از این شهر به آن شهر بروند.

فرزامی توضیح داد: این 9 هفته به جامانده و بازی های حذفی هزینه های زیادی برای تیم ها خواهد داشت. شرایط پرواز، هزینه های هتل که هر بازیکنی در یک اتاق باید باشد می تواند به ضرر تیم ها باشد اما اگر مسابقات در یک شهر برگزار می شد، می توانستیم هم از هزینه ها کم کنیم و هم بیش از اندازه نگران بازیکنان نباشیم اما در هر صورت همه باید مراقب باشند تا خدای نانموده هیچکس به این ویروس کشنده مبتلا نگردد.

وی در خصوص شرایط جام حذفی هم گفت: تیم های به جامانده در کمترین زمان می توانند به فینال رسیده و قهرمان شوند. استقلال دو بازی تا قهرمانی فاصله دارد، با توجه به اینکه شرایط لیگ برای آبی پوشان سخت شده، مجیدی می تواند با یک برنامه ریزی دقیق از این دو بازی به سلامت عبور نموده و جام قهرمانی را در دست بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1126

به "نقش مربی بدنساز کلیدی است، کاش ادامه لیگ فوتبال متمرکز انجام می شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش مربی بدنساز کلیدی است، کاش ادامه لیگ فوتبال متمرکز انجام می شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید