مقاله: مهارت همدلی و همزبانی چیست؟ چگونه همدلی کنیم؟

به گزارش دیار سلمان، توانایی شناختن احساسات دیگران در عرصه های مختلف زندگی نقش ایفا می کند. از فروش و مدیریت گرفته تا پدرومادر بودن، تا دلسوزی برای دیگران و فعالیت های سیاسی. فقدان حس همدلانه نیز در درافراد جامعه ستیز، جنایتکار، متجاوزان به عنف و متعرض به بچه ها به خوبی قابل مشاهده است.

مقاله: مهارت همدلی و همزبانی چیست؟ چگونه همدلی کنیم؟

در نهایت اینکه کار کردن بر روی رشد شخصی و حل مسائل روانی خود، مشارکت اجتماعی بالا، مطالعه و تحصیل، سفر و روابط محبت آمیز وسیع و عمیق از جمله عواملی هستند که در رشد روانی، اجتماعی و اخلاقی شما موثرند. هر فعالیتی که منجر به رشد انسان در یکی از جنبه های روانی، هیجانی و اخلاقی گردد، بر میزان همدلی او و داشتن زندگی پیروز تاثیر می گذارد.

در بیشتر مواقع افراد راه درست را می دانند. آنچه انسان ها به شدت نیاز دارند به اشتراک گذاشتن دردهاست. دردها پس از آنکه با افراد همدل در میان گذاشته می شوند، قدرت خود را از دست می دهند. پس اجازه بدهید دیگران دردهایشان را مطرح کنند. اگر راهنمایی کارگشایی، که به درستی آن اعتقاد دارید، در نظرتان هست آن را ارائه دهید. اما از توصیه های کلیشه ای، تکراری و نصیحت هایی که نتیجه ای جز خستگی و آزردگی طرف مقابلتان ندارد، خودداری کنید.

گوش کردن فعال، اساس و مقدمه هر نوع ارتباط سالمی است. اگر به گفته دیگران توجه معنادار و فعالانه داشته باشیم برخوردی همدلانه نشان خواهیم داد. اگر فردی می خواهد با شما صحبت کند و شما به هر دلیل نمی توانید به صحبت هایش گوش دهید این موضوع را به او بگویید. نترسید که طرف مقابل ناراحت گردد. این ناراحتی کمتر از زمانی است که فرد موضوع مهمی را با شما در میان بگذارد و به واسطه ظرفیت پر، کمبود وقت و. .. فیدبک هایی به او بدهید که نشان دهد حرف ها و صحبت هایش را درست گوش و درک نکرده اید که این موضوع به مراتب آزاردهنده تر است. برای گوش دادن فعال باید:

منبع مقاله: مهارت همدلی و همزبانی چیست؟ چگونه همدلی کنیم؟

انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2006

به "مقاله: مهارت همدلی و همزبانی چیست؟ چگونه همدلی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: مهارت همدلی و همزبانی چیست؟ چگونه همدلی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید