مصرف گوجه فرنگی به مقابله با سرطان کبد یاری می نماید

به گزارش خبرنگاران، مطالعات محققان دانشگاه تافتس آمریکا نشان می دهد مصرف بیشتر گوجه فرنگی می تواند با کاهش ریسک ابتلاء به سرطان کبد ناشی از رژیم غذایی پرچرب مرتبط باشد.

مصرف گوجه فرنگی به مقابله با سرطان کبد یاری می نماید

مطالعات صورت گرفته بر روی موش ها نشان داد گوجه فرنگی سرشار از لیکوپن است که به کاهش مؤثر بیماری کبد چرب، التهاب و ابتلاء به سرطان کبد یاری می نماید؛ لیکوپن یک آنتی اکسیدان، ضدسرطان و ماده ضدالتهاب قوی است.

ژیانگ دانگ وانگ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: مصرف گوجه فرنگی کامل و گوجه فرنگی فرآوری شده در قالب رب، گوجه فرنگی کامل کنسروشده، کچاپ و آب گوجه بهترین منبع لیکوپن را تأمین می نماید.

وانگ در ادامه می افزاید: حتی ما مشاهده کردیم که پودر گوجه فرنگی به مراتب مؤثرتر از دوز مشابه مکمل لیکوپن در پیشگیری از ابتلاء به سرطان کبد است.

این مسئله می تواند ناشی از تأثیرات سودمند احتمالی سایر مواد مغذی موجود در گوجه فرنگی کامل نظیر ویتامین E، ویتامین C، فولات، مواد معدنی، ترکیبات فنولیک و فیبرهای رژیمی باشد.

بعلاوه یافته های تحقیقاتی نشان داد تغذیه موش ها با پودر گوجه فرنگی موجب افزایش تنوع و گوناگونی میکروبیوم های سودمند شده و از رشد بیش از اندازه بعضی باکتری های مرتبط با التهاب پیشگیری می نماید.

مطالعات همچنان نشان داد مصرف گوجه فرنگی و محصولات آن با کاهش ریسک بیماری قلبی-عروقی، پوکی استخوان، دیابت، و بعضی سرطان ها نظیر پروستات، ریه، سینه و روده مرتبط است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 2 تیر 1398 شناسه مطلب: 232

به "مصرف گوجه فرنگی به مقابله با سرطان کبد یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف گوجه فرنگی به مقابله با سرطان کبد یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید