مجلس باز هم نفهمید به چه چیزی رای داده است!

به گزارش دیار سلمان، روزنامه ایران در باره موضع مجلس در برابر برجام نوشت: کسانی که می گویند ایران باید اکنون دست به اقدامات سریع و سخت در مورد برجام بزند باید به دو پرسش پاسخ دهند؛ اول اینکه چه تضمینی هست که باز هم تنها ماندن ایران در چنین صحنه ای مانند تجارب گذشته تکرار نگردد؟ ثانیاً این تنهایی چه سود و منفعتی برای کشور خواهد داشت و آیا جز یاری به اجماع سازی علیه ایران به جای دیگری ختم می گردد؟

مجلس باز هم نفهمید به چه چیزی رای داده است!

به نظر می رسد اختلافات اخیر بر سر توافق ایران و آژانس همچنان باید بر همان بستر رقابت های جناحی و کوشش برای ابزارسازی از بحث هسته ای در این رقابت ها تفسیر گردد. مجلس با موضع دیروز خود نشان داد که حتی به قانون مصوب خود نیز اشراف کافی ندارد و هنوز حداقل در ظاهر نمی تواند تفاوت بین توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و خروج از NPT را از هم تشخیص دهد.

برداشت عمومی از رفتار مجلس می تواند این باشد که نمایندگان این دوره فکر می کردند که اجرای قانون مصوب آن ها به معنای انتها برجام و بازگشت به شرایط قبل از 92 است، اما اکنون متوجه شدند که در عمل ارزیابی آن ها دقیق و درست نبوده. چیزی که خود می تواند ناشی از عدم اشراف دقیق فنی و حقوقی به موضوع برجام و موضوعات مرتبط با آن مانند پروتکل الحاقی و NPT و سطوح مختلف بازرسی باشد. چه اینکه بخش زیادی از نمایندگان این مجلس بار ها به روشنی اعتراف نموده اند که مایل به انتها کامل برجام و خروج قطعی ایران از این توافق هستند. چیزی که به نظر می رسد باز هم بیشتر متأثر از رقابت های سیاسی داخلی است نه محاسبه منافع ملی.

منبع: فرارو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1625

به "مجلس باز هم نفهمید به چه چیزی رای داده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس باز هم نفهمید به چه چیزی رای داده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید