روش های قدرتمند تمرین که تا به حال امتحان نکرده اید

به گزارش دیار سلمان، اگر حسِ درجا زدن دارید، برای غلبه بر آن از تکنیک های ثابت شده علمی که در این مطالب معرفی می کنیم بهره ببرید.

روش های قدرتمند تمرین که تا به حال امتحان نکرده اید

خبرنگاران | راهِ تسلط یافتن آهسته و پرزحمت است. در این راه ممکن است دلایل زیادی برای تسلیم شدن پیدا کنید و دیگران هم همین انتظار را از شما دارند. به نقل از مَلْکوم گِلَدوِل برای تسلط یافتن به 10000 ساعت تمرین احتیاج دارید. اما یکی از بدترین احساسات درجا زدن و گم کردنِ راهِ پیشرفت است حتی اگر دست از تمرین برنداشته باشید. نقل قول زیر خلاصه علتِ عدم پیشرفت شماست:

دیوانگی: یک کار تکراری انجام دهید، اما انتظار نتایج متفاوت داشته باشید. آلبرت انیشتین

به گزارش خبرنگاران ؛ اگر شما هم حسِ درجا زدن دارید، برای غلبه بر این حالتِ سکونِ موقت از تکنیک های ثابت شده علمی که در ادامه معرفی می کنیم بهره ببرید. این تکنیک ها برای هر نوع موضوعی از جمله ورزش، موسیقی یا موضوعات علمی موثر است.

تمرینِ کمتر، تمرینِ بهتر

اگر حسِ درجا زدن می کنید احتمالاً تمرینِ شما از نوعِ خودخواسته و آگاهانه نیست. تحقیقاتِ اخیر ثابت نموده است کمیتِ تمرین به میزان کیفیت آن مهم نیست. در این تحقیق، چیزی که برای نوازندگان پیانو مهم بود، تمایل آن ها به پیدا کردنِ منبع اشتباهات شان و تصحیحِ مصرانه آن ها بود. این روش به خودی خود سرگرم کننده نیست، چون شما را به جای حالت غرقه گی (از انجام کاری) در حالت فشار قرار می دهد، اما نتیجه مطلوب در پی دارد.

اغراق کردن

وقتی در کوشش برای یادگیریِ چیز تازهی هستید، احتیاج دارید تمایزِ آن را در فکر تان اغراق کنید. مغز شما آن را آسان تر به یاد خواهد آورد. در یادگیری های نظری به یادآوریِ چشمگیر با استفاده از کاریکاتور ثابت شده است. مثال دیگر یادگیریِ زبان است. آموختنِ یک لهجه تازه مسئله بسیار رایجی برای افراد است. هر تغییری آن قدر برای زبان آموز عجیب است که جراتِ اغراق نمی نماید. به همین علت اغراقِ دل بخواه برای دانستن اینکه چه میزانی بیش از میزان تلقی می گردد مهم است. در غیر این صورت، به پیشرفت جزئی که فقط برای خودتان بزرگ است راضی می شوید.

وانمود کردن

وقتی آغاز به یادگیری چیز تازهی می کنید تمرین سخت و دلسردکننده است. کسانی را می بینید که در آن موضوع مهارت دارند، اما شما مدام ضعیف عمل می کنید. راه حلی که علم از آن پشتیبانی می نماید اینست که وانمود کنید مثل آن ها هستید! وانمود کنید در کاری که برای یادگیریِ آن کوشش می کنید ابرستاره هستید تا موانع فکری از بین بروند و بتوانید با آرامش بیشتری تمرین کنید. حتی برای تقلید از روشِ صحبت کردن یا راه رفتن آن ها درنگ نکنید تا مغزتان را بطور کامل فریب بدهید. شما ابرستاره هستید.

تجسم کردن

تجسم و تمرینِ فکری راه هایِ عالی برای تمرینِ راه یافتن به سطوح بالاتر هستند. همان طور که ورزشکاران چشمان شان را می بندند و تصاویرِ روشنِ موفقیت شان را در بازی بعدی می بینند، سطحِ اعتماد به نفس آن ها بالا می رود، چون موفقیت هم اکنون بخشی از واقعیت آن ها شده است. مطالعات نشان می دهد صرفاً تجسمِ خودتان در حالِ تمرینِ یک حرکت خاص به صورت مداوم به شکل گیری جهت های عصبی اختصاصی یاری می نماید بدون اینکه دربرگیرنده ریسکِ خستگی فیزیکی یا گرفتگی عضلات باشد.

استراحت کردن

گاهی اوقات برترین روشِ تمرین کردن تمرین نکردن است، این گفته را علم تایید می نماید. بدن ما استقامت محدودی دارد و حتی برترین مغز ها برای تثبیت اطلاعات تازه به زمان احتیاج دارند. این اوقات فراغت زمانِ مناسبی برای اندیشیدن درباره شرایط کنونیِ تمرین شماست. اگر این وقفه های استراحت مختل کننده هستند یا آن را به فعالیت های غیرمرتبط دیگری از جمله شبکه های اجتماعی یا حواس پرتی های دیگر اختصاص می دهید پس یاریی به نتایج تمرین شما نخواهد کرد.

تمرین گروهی

تمرین کردن با دیگران تجربه فوق العاده ایست. اگرچه این کار در ورزش های تیمی رایج است، اما در سازماندهی هر تمرینی مزایای زیادی دارد:

- تمرین گروهی ابزارِ تعهد است. اگر با گروهی برای مطالعه در کتابخانه قرار بگذارید، احتمالِ اینکه سروقت در کتابخانه حاضر شوید بالا می رود.

- تمرین گروهی شما را با دیدگاه ها و تجربیات دیگران آشنا می نماید. دیدگاه های مختلف درباره یک موضوع یادگیری آن را برای شما مجذوب کننده تر می نماید.

- آموزش دادن به دیگران شما را وادار می نماید به ساده سازی یا تتازهنظر درباره آنچه که فکر می کنید می دانید.

منبع: Lifehack

مترجم: زهرا ذوالقدر

منبع: فرادید
انتشار: 4 شهریور 1401 بروزرسانی: 4 شهریور 1401 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2225

به "روش های قدرتمند تمرین که تا به حال امتحان نکرده اید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های قدرتمند تمرین که تا به حال امتحان نکرده اید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید