خبرنگاران پسماندهای بیمارستانی در قزوین به صورت بهداشتی دفع می شوند

به گزارش دیار سلمان، قزوین - خبرنگاران - سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین با بیان اینکه پسماندهای عفونی و بیمارستانی این شهر به صورت اصولی و بهداشتی دفع می شوند، گفت: شهروندان هیچگونه نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

خبرنگاران پسماندهای بیمارستانی در قزوین به صورت بهداشتی دفع می شوند

عباسعلی مهرعلیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار دیار سلمان اضافه کرد: همزمان با شیوع بیماری کرونا، جمع آوری زباله های سطح شهر، به خصوص در بخش عفونی و بیمارستانی با حساسیت بیشتر جمع آوری، بی خطرسازی و دفن می شوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون تمام بیمارستان های قزوین عملیات بی خطرسازی زباله های عفونی خود را توسط دستگاه های اتوکلاو انجام می دهند، شرح داد: زباله های بیمارستانی پس از بی خطرسازی به سایت بازیافت زباله محمدآباد قزوین منتقل و در آنجا به صورت لندفیل، دفن می شوند.

مهرعلیان تعداد مراکز جمع آوری زباله های عفونی شهر قزوین را 12 مرکز اعلام و گفت: مراکز یاد شده موظف به جدا سازی این نوع زباله ها از مبدا و استفاده از سطل و کیسه هایی با رنگ های معین هستند.

وی از پایش مستمر مخازن زباله سطح شهر با هدف جلوگیری از مخلوط سازی پسماندهای پزشکی و عادی خبر داد و یادآور شد: کارهای اجرا شده در این حوزه تنها در راستای حفظ سلامت شهروندان و با حفظ همه موارد بهداشتی صورت می گیرد.

این مسوول با بیان اینکه روزانه به طور میانگین 5 تا 6 تن زباله بیمارستانی در قزوین جمع آوری می شود، اضافه کرد: با توجه به حساسیت این موضوع عوامل اجرایی این سازمان به صورت مستمر در حال کنترل و پایش مخازن زباله سطح شهر هستند تا از هرگونه مخلوط سازی زباله های عفونی و عادی جلوگیری شود.

به گفته این مسوول شهری، 350 تن زباله تولیدی قزوین توسط 600 پاکبان به طور روزانه جمع آوری و به سایت محمدآباد منتقل می شود.

مهرعلیات تاکید کرد: با توجه به اینکه پاکبان ها بیش از سایر اقشار در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند از شهروندان درخواست داریم تا اقلام بهداشتی مصرف شده از جمله ماسک و دستکش های مصرفی خود را در محیط های شهری رها نکنند.

وی اضافه کرد: در سه ماه نخست امسال 24 هزار تن زباله از سطح شهر جمع آوری شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با چهار هزار تن افزایش روبرو بوده است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین گفت: ماهانه 12 هزار مخزن زباله در سطح شهر قزوین شستشو و گندزدایی می شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1218

به "خبرنگاران پسماندهای بیمارستانی در قزوین به صورت بهداشتی دفع می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پسماندهای بیمارستانی در قزوین به صورت بهداشتی دفع می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید