خاک مریخ را کیلویی 20 دلار بخرید!

به گزارش خبرنگاران به نقل از فیز، دانشگاه سنترال فلوریدا خاک ماه را به علاوه هزینه حمل و نقل، کیلویی 20 دلار می فروشد!

خاک مریخ را کیلویی 20 دلار بخرید!

گروهی از محققان آستروفیزیک دانشگاه سنترال فلوریدUCF یک روش علمی و استاندارد برای ابداع خاک ماه و سیارک ارائه نموده اند. این روش شبیه سازی نام گرفته است.

این تیم یافته های خود را در ژورنال Icarus منتشر نموده است.

دان بریت یکی از اعضای گروه علوم سیاره ای این دانشگاه می گوید: باتوجه به افزایش تحقیقات درباره مریخ، این روش کارآمد خواهد بود. اگر قرار باشد ما به مریخ برویم، به غذا، آب و مواد دیگر احتیاج داریم. برای کشف راهکار این چالش ها باید ایده هایمان را آزمایش کنیم. به عنوان مثال دانشمندان به دنبال روش های پرورش مواد غذایی در مریخ هستند. بنابراین باید تکنیک هایشان را در خاکی آزمایش نمایند که شباهت زیادی به مریخ داشته باشد.

نشانگرهای شیمیایی موجود در نمونه خاک مریخ که کاوشگر جستجو آن را به زمین آورده مبنای فرمول تهیه این نوع خاک است.

در حال حاضر محققان ازخاک های شبیه سازی گردیده ای استفاده می نمایند که استاندارد نیستند، بنابراین نتایج آزمایش ها با یکدیگر متفاوت است.

از آنجا که فرمول نوین براساس یک روش علمی است و افرادی که خاک را سفارش دهند می توانند آن را بسازند و آزمایش هایی انجام دهند. به این ترتیب میزان عدم قطعیت در آزمایش ها کاسته می گردد.

به هرحال محققان این دانشگاه معتقدند بازار مناسبی برای خاک شبیه سازی گردیده وجود دارد. جالب آنکه تاکنون 30 سفارش برای دریافت نمونه ای از این خاک ثبت گردیده و حتی یکی از مشتریان آن مرکز فضایی کندی است که نیم تن خاک شبیه سازی گردیده سفارش داده است.

این محققان تصمیم دارند خاک ماه شبیه سازی گردیده را نیز فراوری نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 10 بهمن 1397 شناسه مطلب: 117

به "خاک مریخ را کیلویی 20 دلار بخرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاک مریخ را کیلویی 20 دلار بخرید!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید