جزئیات واکسیناسیون بیماران خاص، تجهیز 4 مرکز درمانی در پایتخت

به گزارش دیار سلمان، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، در ارتباط با فرایند واکسیناسیون بیماران خاص، نکاتی را توضیح داد.

جزئیات واکسیناسیون بیماران خاص، تجهیز 4 مرکز درمانی در پایتخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، گفت: برای واکسیناسیون بیماران خاص به علت ضرورت ثبت علائم حیاتی و انجام غربالگری اولیه قبل از تزریق، 4 مرکز درمانی را در نظر گرفتیم.

وی با اشاره به اختصاص بیمارستان های تک تخصصی برای این منظور، ادامه داد: این بیماران می توانند با مراجعه به بیمارستان اختر، امام حسین (ع)، طرفه و مهدیه خدمات واکسیناسیون را دریافت کنند. با راه اندازی این مراکز فرایند واکسیناسیون شتاب بیشتری گرفته و پیش بینی می شود به زودی 35 هزار بیمار خاص تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی واکسینه شوند.

زالی گفت: طبق گزارش اداره امور بیماری های خاص وزارت بهداشت، به طور ملی 70 هزار پفراینده در تهران به ثبت رسیده که 35 هزار بیمار بر اساس محل سکونتشان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار دارند.

وی از بیماران خاص بعد از سالمندان به عنوان پرخطرترین گروه نام برد و گفت: با واکسیناسیون این افراد به طور قطع آمار ابتلاء به صورت تصاعدی کاهش پیدا می کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1801

به "جزئیات واکسیناسیون بیماران خاص، تجهیز 4 مرکز درمانی در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات واکسیناسیون بیماران خاص، تجهیز 4 مرکز درمانی در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید