برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد در دهه آخر آذرماه

به گزارش دیار سلمان، به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه آزاد، روح اله دهقانی فیروزآبادی سرپرست شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری سال 1399 را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ابلاغ کرد.

برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد در دهه آخر آذرماه

در این دستورالعمل آمده است: استان ها و واحدهای دانشگاهی می توانند با همکاری ستاد هفته پژوهش و فناوری استان با رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا (اعلام شده از سوی نهادهای مرتبط و متولی) مراسم هفته پژوهش و فناوری را در دهه آخر آذرماه برگزار نمایند.

براساس این دستورالعمل ستاد هفته پژوهش و فناوری در استان ها با عضویت رئیس استان (رئیس ستاد)، رئیس شورای پژوهش و فناوری استان، دو تن از رئیسان واحدهای دانشگاهی استان و یک تا سه تن از معاونان پژوهشی و فناوری یا معاونان علمی آن استان تشکیل گردد.

همچنین ستاد هفته پژوهش و فناوری در واحدهای دانشگاهی با عضویت رئیس واحد (رئیس ستاد)، معاون پژوهش و فناوری یا معاون علمی واحد (دبیر ستاد)، معاونان و سه تن از اعضای هیأت علمی واحد به همراه مسئول روابط عمومی واحد (اعضای ستاد) تشکیل گردد.

در این دستورالعمل تأکید شده است که واحدهای دانشگاهی با درجه ویژه، سطح 1، سطح 2 می توانند به منظور تشویق و ترغیب پژوهشگران متناسب با گروه های آموزشی هفت گانه (1ـ علوم انسانی و هنر، 2ـ فنی و مهندسی، 3ـ معماری، 4ـ کشاورزی، 5ـ دامپزشکی، 6ـ علوم پایه، 7ـ علوم پزشکی علوم پایه، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) یک پژوهشگر نمونه و واحدهای سطح سه تا 3 پژوهشگر دارای شرایط را انتخاب و پس از اخذ تأیید استان مورد تقدیر قرار دهند.

ستاد هفته پژوهش و فناوری استان موظف است در کوتاه ترین زمان ممکن ضمن آنالیز و تأیید امتیازهای پژوهشگران منتخب معرفی شده از سوی واحدها با شاخص های مربوط پژوهشگرانی که در سه سال گذشته انتخاب و معرفی نشده اند را انتخاب نموده، ضمن تأیید و اعلام به واحدهای دانشگاهی، نفرات اول پژوهشگران در هر یک از گروه های هفت گانه (1ـ علوم انسانی، 2ـ فنی و مهندسی، 3ـ هنر و معماری، 4ـ کشاورزی، 5ـ دامپزشکی، 6ـ علوم پایه، 7ـ علوم پزشکی علوم پایه، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) را به عنوان پژوهشگر برگزیده استان تشویق نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1446

به "برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد در دهه آخر آذرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد در دهه آخر آذرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید