برنامه کاربردی سامانه املاک به منظور تسهیل خوداظهاری مردم فعال شد

به گزارش دیار سلمان، تهران (پانا)- وزارت راه و شهرسازی برای ایجاد تسهیل خوداظهاری افراد در سامانه ملی املاک و اسکان، برنامه کاربردی سامانه https://amlak.mrud.ir/amlak.apk را در دسترس عموم قرارداد

برنامه کاربردی سامانه املاک به منظور تسهیل خوداظهاری مردم فعال شد

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، این وزارتخانه برای ایجاد سهولت در خوداظهاری افراد در سامانه ملی املاک و اسکان کشور، اپلیکیشن (برنامه کاربردی) این سامانه را به آدرس https://amlak.mrud.ir/amlak.apk

برای گوشی های دارای سیستم عامل اندروید در دسترس عموم قرار داده است.

افراد می توانند برای استفاده، برنامه را دانلود نموده و در تلفن همراه خود نصب نمایند.

همچنین دارندگان سیستم عامل ios می توانند به وسیله مرورگر سافاری خود به سایت املاک و اسکان به نشانی https://amlak.mrud.ir/authenticate مراجعه و به وسیله گزینه Add to Homescreen نسخه وب اپلیکیشن سامانه را بر روی گوشی خود نصب کنید.

در راستای اجرای ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب پنجم آذرماه 99 مجلس شورای اسلامی ضرورت دارد تمامی مالکان و سرپرستان خانوار، املاک تحت تملک و محل اقامت خانوار خود را از 19 فروردین 1400 با مراجعه به سامانه ملی املاک و اسکان کشور به نشانی http://amlak.mrud.ir ثبت نمایند.

مهلت قانونی تعین شده برای انجام خوداظهاری از زمان آغاز، 2 ماه است.

در ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم آمده است: واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور (موضوع تبصره7 ماده 169مکرر این قانون) به عنوان واحد خالی شناسایی می شوند، از سال دوم به بعد مشمول مالیات معادل مالیات بر اجاره به توضیح زیر خواهند شد.

سال دوم، معادل یک دوم مالیات متعلقه؛ سال سوم، معادل مالیات متعلقه و سال چهارم به بعد، معادل یک و نیم (1.5) برابر مالیات متعلقه خواهد بود.

به موجب بند 12 ماده واحده قانون اصلاح قانون مالیات ­های مستقیم مصوب 31 تیرماه سال 1394، ماده(54 مکرر) به قانون الحاق شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1684

به "برنامه کاربردی سامانه املاک به منظور تسهیل خوداظهاری مردم فعال شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "برنامه کاربردی سامانه املاک به منظور تسهیل خوداظهاری مردم فعال شد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه کاربردی سامانه املاک به منظور تسهیل خوداظهاری مردم فعال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید