طراحی ویلا سنتی: باغ ملی یا ایل گلی

به گزارش دیار سلمان، قبل از اینکه از تبریز خارج شوید، فرصت تماشا باغ ملی یا ایل گلی را از دست ندهید .یک دامنه با شکوه و پارکی در اطراف یک دریاچه مصنوعی که در منطقه ای به وسعت 54675 متر مربع به سبک باغ تخت در شمال شیراز یا قصر قاجار در شمال تهران اما بسیار کوچک تر قرار گرفته است. این مکان محل محبوبی برای اقامت آخر هفته ساکنان اطراف است.

طراحی ویلا سنتی: باغ ملی یا ایل گلی

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

باغ ملی یا ایل گلی

قبل از اینکه از تبریز خارج شوید، فرصت تماشا باغ ملی یا ایل گلی را از دست ندهید .یک دامنه با شکوه و پارکی در اطراف یک دریاچه مصنوعی که در منطقه ای به وسعت 54675 متر مربع به سبک باغ تخت در شمال شیراز یا قصر قاجار در شمال تهران اما بسیار کوچک تر قرار گرفته است. این مکان محل محبوبی برای اقامت آخر هفته ساکنان اطراف است.

تپه ای در قسمت شرقی پارک قرار گرفته است که از روی پله ها به سمت استخر سوق داده می شود و یک آبشار که در نوک تپه قرار گرفته است و به سمت استخر سرازیر می شود. در مرکز این استخر یک ساختمان شش گوشه بزرگ قرار گرفته است . گفته می شود که این استخر را در دوران سلطنت شاهان آق قیونلو احداث نموده اند ، اگرچه آن را در زمان صفویان وسعت داده اند.

این بنا را در زمان حکمرانی قهرمان میرزا (پسرعباس میرزا از سلسله قاجار) به طور بنیادی تعمیر کردند.

منبع: نشریه ایرانیان ش 34

منبع: راسخون
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1949

به "طراحی ویلا سنتی: باغ ملی یا ایل گلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ویلا سنتی: باغ ملی یا ایل گلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید