تور ارزان اروپا: بازگشت کرونا به اروپا

به گزارش دیار سلمان، خبرگزاری خبرنگاران- فرایند صعودی سرایت کرونا در سراسر اروپا از شش هفته قبل شروع شده است و روزانه به طور میانگین 250 هزار ابتلا و بیش از 3600 مورد فوتی ثبت می گردد.

تور ارزان اروپا: بازگشت کرونا به اروپا

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مقر اروپایی سازمان بهداشت جهانی موج تازه کرونا را در اروپا نگران نماینده می داند.

بنابر اعلام این سازمان، فرایند واکسیناسیون در اروپا کند شده است و چنانچه این شرایط ادامه پیدا کند تا فوریه 2022 یعنی بهمن 1400 نیم میلیون نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست خواهند داد.

ثبت بالاترین آمار ابتلا در آلمان

آلمان بالاترین رقم ابتلا به کرونا را در دو سال گذشته ثبت نموده است و حالا مقامات بلند پایه بهداشتی در این کشور برای تزریق دوز سوم واکسن برای همه رده های سنی توافق کردند.

فرایند صعودی سرایت کرونا در سراسر اروپا از شش هفته قبل شروع شده است و روزانه به طور میانگین 250 هزار ابتلا و بیش از 3600 مورد فوتی ثبت می گردد.

اعلام شرایط سیاه کرونایی در کشور های حوزه بالتیک

افزایش مبتلایان روزانه به کرونا در کشور های حوزه دریای بالتیک باعث شد تا نقشه این کشور ها سیاه گردد.

جواب مثبت یک چهارم آزمایش تشخیص کرونا در استونی در شبانه روز گذشته باعث شد تا کارشناسان هشدار دهند سناریوی سیاهی در انتظار این کشوراست.

رنگ سیاه کرونایی در لیتوانی

در لیتوانی دیگر جمهوری حوزه دریای بالتیک به علت تراکم حداکثری مبتلایان به کرونا نقشه این کشور در تمام منطقه ها به رنگ سیاه در آمد.

در جمهوری لتونی آمار مبتلایان روزانه اندکی کمتر شده است. طی یک شبانه روز هزار و هشتصد و بیست و چهار نفر به کرونا مبتلا شده و چهل و سه نفر هم جان خود را از دست داده اند. آمار مرگ و میر های کرونایی به نسبت جمعیت این کشور در اروپا رتبه نخست را دارد.

تکمیل ظرفیت بیمارستانهای استونی

بیمارستان های استونی از پذیرش بیماران تازه خودداری می نمایند و تجهیزات پزشکی پاسخگو نیست. به علت کمبود امکانات و کادر درمانی، دولت میخواهد بخشی از بیماران را به فنلاند اعزام کند.

به موازات همه گیری کرونا در جمهوری های حوزه دریای بالتیک، تورم و گرانی روز افزون شرایط معیشتی را در این جمهوری ها بر مردم بسیار سخت نموده است.

اعلام شرایط هشدار در دانمارک

مقامات بهداشتی دانمارک نسبت به احتمال اشباع شدن ظرفیت بیمارستان های این کشور به علت افزایش تعداد مبتلایان تازه به کووید 19 ابراز نگرانی کردند. آخرین محدودیت های کرونایی در دانمارک یک ماه پیش برچیده شدند.

مدیر آژانس ملی بهداشت دانمارک با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد: با توجه به خطر کووید 19، سرماخوردگی و سایر بیماری های عفونی، احتمال افزایش تعداد مراجعان به بیمارستان ها جدی است. در حال حاضر تعداد بیماران در بیمارستان ها خیلی زیاد است و کادر درمان هم کوشش زیادی می نماید. تحمل کادر درمان پایین آمده است، زیرا از مدت ها پیش تحت فشار واقع شده است.

وزارت بهداشت دانمارک میخواهد باردیگر، کووید 19 را بیماری تهدیدنماینده جامعه اعلام کند.

هشدار به آلوده شدن مسافران در ترکیه ؛ بی توجهی مردم ترکیه به پروتکل های بهداشتی

در یک سفر چند روزه به اماکن پرجمعیت ترکیه، مانند شهر استانبول، هر گردشگری در صورت عدول از کمترین اصول بهداشتی، قطعا ویروس کرونا را به کشور و جمع خانواده خود، سوغاتی خواهد برد.

با وجود گذر از مرحله نخست واکسیناسیون عمومی کرونا در ترکیه و فراخوان برای دز سوم ویژه کهنسالان و بیماران مزمن، اما همچنان آمار روزانه کرونایی این کشور در سطح 30 هزار مبتلا و بیش از 200 قربانی در روز سیر می نماید.

مسئولین بهداشتی ترکیه گفتند: 90 درصد فوتی های کرونا، کسانی هستند که تمایلی به دریافت واکسن نداشته و یا یک دز واکسن دریافت نموده اند.

بعضی دیگر از کارشناسان معتقدند: عادی انگاری و رعایت نکردن، کمترین اصول بهداشتی از سوی مردم به ویژه در اماکن پرجمعیت، مهمترین علت پایین نیامدن آمار مبتلایان و جانباختگان در این کشور است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1979

به "تور ارزان اروپا: بازگشت کرونا به اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: بازگشت کرونا به اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید