اینترنت تلفن همراه وصل می گردد؟

به گزارش دیار سلمان، بیش از 10 روز است که اینترنت تلفن همراه در اکثر کلانشهر های کشور تنها بر بستر اینترنت داخلی در دسترس کاربران قرار گرفته است و اکثریت چشم انتظار روشن شدن نوتیفیکیشن خود بر بستر شبکه های اجتماعی هستند.

اینترنت تلفن همراه وصل می گردد؟

روز های بی اینترنتی در کشور همچنان ادامه دارد. گرچه اینترنت ثابت در سراسر کشور در دسترس کاربران قرار گرفته، اما از آنجایی که چند سالی است کاربران به سمت استفاده از اینترنت همراه گرایش پیدا نموده اند بنابراین دغدغه این روز های کاربران اتصال اینترنت تلفن همراه است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) آماری را در روز های پایانی سال گذشته منتشر کرد که نشان می داد کاربران تلفن همراه از مرز 93 میلیون عبور نموده اند و این روز ها خواسته این تعداد میلیونی، اتصال اینترنت تلفن همراه است.

درخواستی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شخص وزیر پیگیر آن است و همین پیگیری ها باعث شده است تا کنون اینترنت تلفن همراه در 10 استان کشور متصل گردد، اما این اتصال قطره چکانی کاربران مشتاق به اینترنت همراه را راضی ننموده و از طرف دیگر اخبار ضد و نقیض در مورد سرنوشت اینترنت تلفن همراه به نوعی کاربران را دچار سردرگمی نموده است و خواسته همه کاربران جواب دادن به این سوال ساده است، چه زمانی قرار است اینترنت تلفن همراه وصل گردد.

به هرحال این دغدغه ملی سبب شده است که 30 نماینده تهران در نامه ای به محمدجواد آذری جهرمی بر این نکته داشته باشند که با توجه به قطع طولانی مدت اینترنت هرچه سریع تر نسبت به برقراری اینترنت موبایل استان تهران اقدام کند.

در متن این نامه آمده است: جناب آقای آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات احتراما عنایت دارید که قطع طولانی مدت اینترنت به خصوص اینترنت موبایل ضرر و زیان هنگفتی را بر اقتصاد فضای کسب و کار و فضای آموزشی و پژوهشی کشور تحمیل نموده است حال که با مشارکت هوشمندانه مردم فهیم ایران به خصوص تهران آرامش حاکم شده است انتظار آحاد مردم، دانشگاهیان، کسبه، بازاریان و کارآفرینان تسریع در برقراری اینترنت موبایل استان تهران است. شایسته است اقدام لازم در این زمینه به عمل آید.

لازم به ذکر است در راستای نامه نمایندگان مجلس به وزیر ارتباطات یکی از فعالان حوزه فاوا در مصاحبه با ایران خاطرنشان کرد، قطع اینترنت کشور بنا به درخواست مراجع امنیتی کشور اجرا شده و این مسئله بار ها از سوی مسئولان عنوان شده است و اتصال آن نیز باید با مجوز همان مراجع امنیتی صورت بگیرد و ای کاش نمایندگان محترم مجلس نامه خود را خطاب به مراجع امنیتی ارسال می کردند تا سریعتر مجوز اتصال اینترنت تلفن همراه را ابلاغ نمایند.

به هرحال بیش از 10 روز است که اینترنت تلفن همراه در اکثر کلانشهر های کشور تنها بر بستر اینترنت داخلی در دسترس کاربران واقع شده است و اکثریت چشم انتظار روشن شدن نوتیفیکیشن خود بر بستر شبکه های اجتماعی هستند تا بار دیگر روح زندگی بر نت مرده این روز ها وزیدن بگیرد.

منبع: روزنامه ایران

منبع: فرادید
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 704

به "اینترنت تلفن همراه وصل می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت تلفن همراه وصل می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید