امضای تفاهم نامه همکاری بین امور ایثارگران و بنیاد ملی بازی های رایانه ای

به گزارش دیار سلمان، به گزارش خبرنگاران، ساعت 15:30 دوشنبه (هفتم مهرماه)،در حاشیه برگزاری نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت، تفاهم نامه همکاری بین امور ایثارگران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد ملی بازی های رایانه ای، به امضا رسید.

امضای تفاهم نامه همکاری بین امور ایثارگران و بنیاد ملی بازی های رایانه ای

همکاری و مشارکت در اجرای طرح های مورد توافق طرفین به منظور حمایت از تولید بازی های فاخر در حوزه فرهنگ ایثار و دفاع مقدس و مقاومت، ارائه جایگزین های مناسب از طریق ترویج و تقویت بازی های رایانه ای دارای مضامین فرهنگی مناسب و اشاعه سبک زندگی و هویت اسلامی-ایرانی از طریق این بازی ها و همچنین ایجاد هماهنگی ملی برای تقویت روحیه ایثار و شهادت از مهمترین موضوعات این تفاهم نامه است.

از بستر بازی های رایانه ای برای فرهنگ سازی استفاده کنیم

محمدرضا سوقندی؛ مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران پس از امضای این تفاهم نامه، گفت: غرفه بازی های رایانه ای، با نوآوری ها و بازی هایی که ارائه داده، غرفه پرجاذبه ای است.

وی ادامه داد: یکی از مفاد این تفاهم نامه، آموزش و توانمندسازی است. ما استعدادهای زیادی در نهادها، موسسات، کانون های فرهنگی و هنری مساجد، انجمن ها، فرزندان شهدا و ایثارگران و تشکل هایی همچون بنیاد ملی بازی های رایانه ای داریم. نسل جوان به این حوزه و بازی های رایانه ای علاقه مند هستند، بنابراین باید از این بستر برای فرهنگ سازی استفاده کنیم و آموزه های دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت را به جامعه به ویژه نسل جوان منتقل کنیم.

امروزه کارکرد بازی فقط سرگرمی نیست

سوقندی اظهار داشت: امیدواریم آثار امضای این تفاهم نامه در چهلمین سالگرد دفاع مقدس را به برکت خون شهیدان در آینده بیشتر و درخشان تر ببینیم. امیدواریم این بازی ها پس از این در نمایشگاه ها و فضای مجازی بیشتر و آسان تر در دسترس نسل جوان قرار گیرد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران، همچنین گفت: امروز دیگر بازی فقط مخصوص بچه ها و نوجوانان و کارکرد آن فقط سرگرمی نیست، بلکه بازی امروزه کارکردهایی همچون آموزش، توانمندسازی، خلاقیت و دانش دارد. امیدواریم این اهداف با هم افزایی محقق شوند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1333

به "امضای تفاهم نامه همکاری بین امور ایثارگران و بنیاد ملی بازی های رایانه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه همکاری بین امور ایثارگران و بنیاد ملی بازی های رایانه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید