الهه منصوریان: منتظر بازیهای آسیایی 4 سال بعد هستم

به گزارش دیار سلمان، نایب قهرمان مسابقات ووشوی بازی های آسیایی جاکاتار سطح این مسابقات را از مسابقات جهانی این رشته بالاتر خواند و از حسرتش برای کسب مدال طلای آن می گوید.

الهه منصوریان: منتظر بازیهای آسیایی 4 سال بعد هستم

الهه منصوریان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی دیار سلمان، اظهار کرد: خاستگاه ووشو شرق آسیا است. البته که ایران طی سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و با قهرمانی های اخیر ورزشکاران این رشته در مسابقات دنیای توانسته قدرت مطلق را از چینی ها بگیرد و به عنوان جدی ترین مدعی خطرناک برای چینی ها لقب بگیرد.

وی اضافه کرد: تمام رقیبان اصلی ما در ووشو آسیایی هستند و به همین دلیل بازی های آسیایی این رشته حتی سخت تر از مسابقات دنیای است. در مسابقات دنیای ممکن است با توجه به قرعه کشی با حریفانی از کشورهای اروپایی، آمریکایی و آفریقایی مبارزه کنی که می تواند نسبت به حریفان آسیایی قرعه آسان تری باشد اما در مسابقات آسیایی از همان ابتدا رقبای سختی پیش رو داری و هر بازی حکم فینال را دارد.

وی در خصوص مبارزاتش در بازی های آسیایی جاکارتا گفت: در این دوره از مسابقات آغاز رقابت هایم با حریف هندی بود که نایب قهرمانی دنیا را داشت، ووشوکار ویتنامی نیز نایب قهرمان وزن بالاتر از من در مسابقات دنیای کازان بود. بعد از این دو بازی در مبارزه سوم حریفم فیلیپینی ام قهرمان دنیا بود که موفق به شکست وی شدم هر چند یک راند را واگذار کردم.

منصوریان در خصوص حریف چینی اش خاطر نشان کرد: در رقابت ها قرعه و شانس هم تأثیر دارد، حریف چینی ام در فینال یک دور قرعه استراحت داشت و در دیدار سرانجامی سرحال تر بود. هرچند به دنبال طلای این مسابقات بودم و برای رسیدن به آن کوشش و تمرینات بسیار سختی را پشت سر گذاشتم اما تنها یک چیز من را کمی دلگرم وآرام می نماید و آن تأثیر مدالم در بالا بردن رنکینگ نهایی کاروان ورزش ایران در بازی های آسیایی است.

وی ادامه داد: بازی بسیار سخت و سنگینی مقابل حریف چینی در فینال داشتم، خوشحالی بعد از پیروزی وی نشان دهنده این بود که آرزوی شکست من را داشته، چون من در لیگ چین او را شکست داده بودم. این بازیکن با دیدن بازی های من و بررسی خوب آن و تمریناتی که داشت توانست به پیروزی برسد اما این سرانجام کار من نیست. من نیز از او شناخت کافی دارم و باید منتظر شکستهای بعدی اش باشد.

وی در خصوص زمان خداحافظی از دنیای قهرمانی ووشو تاکید نمود: حسرت طلای بازی های آسیایی بر دلم مانده و برای رسیدن به آن هر کاری خواهم کرد. اگر بخواهم زمانی با دنیای قهرمانی ووشو خداحافظی کنم باید کلکسیون مدال هایم تکمیل باشد پس منتظر بازی های آسیایی 4 سال آینده طلای آن هستم.

منصوریان با اشاره به مسابقات جام دنیای توضیح داد: حدود 2 ماه دیگر رقابت های جام دنیای است. تمام کوشش خود را برای کسب مدال طلا انجام می دهم تا ناراحتی که برای خودم و مردم بابت از دست دادن طلای بازی های آسیایی به وجود آمده را از بین ببرم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 89

به "الهه منصوریان: منتظر بازیهای آسیایی 4 سال بعد هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الهه منصوریان: منتظر بازیهای آسیایی 4 سال بعد هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید