افزایش سرعت بارگذاری از اینترنت

به گزارش دیار سلمان، هم اینک در دنیا برای بهره برداری تجاری از این فناوری اندکی رقابت درگرفته است، زیرا روش ریزشانه اساساً در گستره وسیعی از فناوری های موجود قابل استفاده است.

افزایش سرعت بارگذاری از اینترنت

افزایش یک میلیون برابری بارگذاری اینترنتی، انقلابی در این حوزه است

محققان استرالیایی حدنصاب دنیای سرعت اینترنت را به 44.2 ترابیت در ثانیه رساندند تا کاربران بتوانند هزار فیلم پرکیفیت را در عرض یک ثانیه بارگذاری نمایند.

گروهی از محققان دانشگاه های موناش، سویینبرن و رمیت توانستند در شهر ملبورن با استفاده از تراشه نوری ریزشانه ای حاوی صد ها لیزر فروسرخ، داده ها را در زیرساخت ارتباطی موجود انتقال دهند.

هم اکنون سنگاپور دارای سریع ترین اینترنت تجاری در دنیا است که میانگین سرعت بارگذاری آن 197.3 مگابیت در ثانیه (mbps) است.

میانگین سرعت بارگذاری در استرالیا 43.4 مگابیت در ثانیه است که سرعت به دست آمده در این آزمایش، 1 میلیون برابر آن است. دکتر بیل کارکوران از دانشگاه موناش، گفت: هم اینک در دنیا برای بهره برداری تجاری از این فناوری اندکی رقابت درگرفته است، زیرا روش ریزشانه اساساً در گستره وسیعی از فناوری های موجود قابل استفاده است.

حدس می زنم در عرض دو تا سه سال افزاره هایی مثل این افزاره که در اختیار ماست، به آزمایشگاه های تحقیقاتی راه یابد. قرنطینه کرونایی در ماه های اخیر فشار چشم گیری به زیرساخت اینترنت وارد نموده است.

در ماه مارس در اروپا از فراهم آوران خدمات پخش زنده اینترنتی خواسته بودند تا سرعت خدمات شان را کاهش دهند تا شبکه از پس افزایش حجم ارتباطات برآید. نت فلیکس و یوتیوب از جمله خدمات دهندگانی بودند که کیفیت تصویر در پخش زنده برای کاربران را کاهش دادند.

به گفته این محققان، راه اندازی افزاره های ریزشانه این معضل را رفع می نماید. دکتر کارکوران می گوید: در بریتانیا تقاضای روزانه برای ارتباطات داده ای بیش از دو برابر شده است و خیلی کوشش نموده اند تا حالت قابل اطمینان خطوط تضمین گردد.

این افزایش مصرف سبب شده است تا پیشاپیش با معضلات ظرفیتی شبکه در چند سال آینده آشنا شویم که فناوری های خوره ظرفیت ارتباطات داده ای مثل فناوری نسل 5، وسایل نقلیه خودران، و به طور کلی اینترنت اشیا به میدان می آیند.

بنابراین، به فناوری های جدید جمع و جور مثل افزاره بندانگشتی خودمان احتیاج داریم تا بتوانیم ظرفیت انتقال داده ای شبکه هامان را به خوبی و خوشی افزایش دهیم، از فضای لازم و مصرف برق و همچنین هزینه ها بکاهیم، و سرعت کلی انتقالِ داده ها را افزایش دهیم. رونمایی ما همچنین نشان داد که افزاره ای که ساخته ایم، با زیرساخت موجود فیبرنوری سازگار است.

یافته های این پژوهش روز آدینه در مجله نیچر کامیونیکیشن چاپ شده است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1117

به "افزایش سرعت بارگذاری از اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سرعت بارگذاری از اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید