احیای مذاکرات تجاری آمریکا و کانادا

به گزارش دیار سلمان، مذاکرات بین آمریکا و کانادا بر سر توافقنامه جدید تجارت آزاد آمریکای شمالی موسوم به نفتا قرار است هفته آینده از سر گرفته گردد.

احیای مذاکرات تجاری آمریکا و کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل دیار سلمان به نقل از خبرگزاری آناتولی، مذاکرات آمریکا و کانادا برای دستیابی به توافق جدید تجارت آزاد آمریکای شمالی روز آدینه بدون دستیابی به نتیجه مشخصی انتها یافت ولی قرار است هفته آینده از سر گرفته گردد.

بر اساس این گزارش کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا در یک کنفرانس خبری در سفارت این کشور در واشنگتن اذعان کرد که هنوز به راه حل مشخصی برای دستیابی به توافق با آمریکا دست پیدا ننموده ایم.

وی گفت: ما به همکاری دامه می دهیم و در حال دستیابی به پیشرفت هستیم ولی هنوز به توافق مورد نظر دست پیدا ننموده ایم. این یک توافق بسیار پیچیده است و ما قصد داریم به همکاری ادامه دهیم.

اظهارات وزیر خارجه کانادا پس از مذاکرات سخت و طاقت فرسای دو طرف بیان شده است. ترامپ تا روز آدینه به کانادا فرصت داده بود تا مذاکرات تجاری با واشنگتن را به نتیجه برساند. این رد شرایطی است که آمریکا و مکزیک پیش از این به توافق تجاری دو جانبه دست یافته اند و اکنون فشارها بر کانادا برای موافقت با درخواست های آمریکا افزایش یافته است.

وزیر خارجه کانادا اضافه کرد: برای کانادا تمرکز بر روی دستیابی به یک توافق خوب مهم است و زمانی که به یک توافق خوب برای کانادا دست پیدا کنیم، آن را نهایی خواهیم کرد.

ترامپ پیش از این در مصاحبه با شبکه بلومبر تاکید نموده بود که هیچ امتیازی به کانادا نخواهد داد.

فریلند در پاسخ به این اظهارات گفت: کانادا تنها قراردادی را امضا خواهد نمود که برای این کشور خوب و مناسب باشد. مطمئن هستیم که دستیابی به قرارداد برد برد امکان پذیر است و ما همیشه برای محافظت از منافع و ارزش های کانادا آماده هستیم.

وی در انتها توضیح داد: ما مخالف تعرفه های اعمال شده آمریکا هستیم. این تعرفه ها غیرمنصفانه و غیرقانونی است. این ادعا که صادرات فولاد و آلومینیوم کانادا تهدیدی علیه امنیت ملی آمریکا است، کاملا بی پایه و اساس است.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 451

به "احیای مذاکرات تجاری آمریکا و کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای مذاکرات تجاری آمریکا و کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید