آخرین مهلت CAS و چالش تمام نشدنی AFC بابت اعطای میزبانی به بحرین

به گزارش دیار سلمان، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با توجه به شکایت ایران و درخواست از CAS برای رسیدگی به دستور موقت در پرونده میزبانی بحرین، تحت فشار قرار گرفته است.

آخرین مهلت CAS و چالش تمام نشدنی AFC بابت اعطای میزبانی به بحرین

به گزارش خبرنگاران، دادگاه حکمیت ورزش (CAS) در آخرین نامه ارسالی به فدراسیون فوتبال ایران، ضمن پذیرش درخواست رسیدگی به دستور موقت، به کنفدراسیون فوتبال آسیا 10 روز فرصت ارسال لایحه دفاعی اش را داده است. این اتفاق در حالی رقم خورده که پس از مخالفت AFC با رسیدگی سریع به پرونده، تصور بعضی این بود که پرونده بسته شده و ایران چاره ای جز بازی در بحرین ندارد.

نامه ارسالی CAS خلاف تمام تصورات را نشان می دهد و رسیدگی هرچه سریع تر به دستور موقت مورد درخواست ایران، می تواند شرایط را برای AFC سخت کند. کنفدراسیونی که با اعطای میزبانی گروه C رقابت های انتخابی جام جهانی به بحرین -کشور رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، شیخ سلمان- خود را وارد چالشی کرد و حالا برون رفت از آن برای آنها سخت و هزینه بردار است.

داتو ویندزور جان، دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از شکایت ایران به CAS در اعتراض به میزبانی بحرین، اعلام نموده بود هر رأیی صادر گردد، AFC آن را می پذیرد؛ با این حال مخالفت AFC با رسیدگی سریع به پرونده خلاف این موضوع را نشان داد. آنچه امروز رخ داده نیز نشان می دهد که فشار روی کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال افزایش است.

منظور از دستور موقت چیست و درخواست ایران در این باره چه بوده است؟ شاید این سؤالی است که برای بسیاری پیش آمده که پاسخ آن در گزارش های قبلی داده شده، اما بد نیست بار دیگر آن را مرور کنیم. فدراسیون فوتبال درخواست نموده بود در صورت مخالفت AFC با رسیدگی سریع به پرونده، دادگاه حکمیت ورزش دستور موقتی را در این پرونده اعلام کند تا رسیدگی به پرونده در فرصت مقتضی انجام گردد. این دستور موقت، توقف بازی ها تا اعلام رأی نهایی است، حالا باید دید دفاعیات AFC قادر است که این دستور موقت را دچار تغییر کند یا چالش پیش روی آنها معلق شدن بازی های گروه C خواهد بود.

نکته قابل تأمل اینجاست که کنفدراسیون فوتبال آسیا طبق نامه CAS فقط 10 روز برای پاسخگویی و ارسال لایحه دفاعی برای رسیدگی به دستور موقت وقت دارد. این مهلت 10 روزه می تواند نشان از آن باشد که داوران CAS با اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا با رسیدگی سریع به پرونده مخالفت نموده، بر حساسیت زمانی موضوع کاملاً واقف هستند. به همین دلیل دادگاه حکمیت ورزش در سوئیس، AFC را مجاب نموده تا در سریع ترین زمان ممکن لایحه دفاعی خود را برای رسیدگی به دستور موقت ارسال کند. اعطای میزبانی به بحرین، چالشی است که برای AFC تمام نشدنی خواهد بود و باید دید دادگاه حکمیت ورزش به زودی چه حکمی را روی درخواست فدراسیون فوتبال ایران برای دستور موقت خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1696

به "آخرین مهلت CAS و چالش تمام نشدنی AFC بابت اعطای میزبانی به بحرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین مهلت CAS و چالش تمام نشدنی AFC بابت اعطای میزبانی به بحرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید