پاک کنی که شکل گوش بریده ون گوگ است!

به گزارش دیار سلمان، یکی از گالری های هنری لندن برای فروش پاک کن به شکل گوش بریده شده ون گوگ مورد انتقاد قرار گرفته است.

پاک کنی که شکل گوش بریده ون گوگ است!

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، وینسنت ون گوگ نقاش هلندی، احتمالا همان مقدار که برای خلق تابلو های گل های آفتاب گردان شناخته شده است، برای بریدن گوش خودش هم معروفیت دارد. از تابلو های نقاشی ون گوگ که بگذریم، مردم وقتی به این هنرمند فکر می نمایند به گوش او یا بهتر است بگوییم به فقدان گوش او هم فکر می نمایند.

اما اشاره گالری کورتالد در لندن به گوش بریده شده و مسائل روانی ون گوگ آن هم در قالب سوغاتی های قابل فروش، به تازگی انتقاد هایی را در پی داشته است.

گالری کورتالد هم اکنون میزبان نمایشگاه بزرگی از آثار ون گوگ از جمله خودنگاره مشهور او با گوش باندپیچی شده است، اما بعضی اقدام به فروش بعضی از تولیدات این گالری از جمله پاک کنی به طرح گوش را بی ملاحظگی دانسته اند.

منتقدان سوغاتی هایی را مورد انتقاد قرار داده اند که موضوع اصلی آن ها بحران و مسائل روانی است که ون گوگ با آن ها دست به گریبان بود.

ون گوگ که پس از بحث با دوست هنرمندش پل گوگن گوش چپ خود را بریده بود به یک هنرمند رنج کشیده مشهور تبدیل شد.

در این گالری علاوه بر پاک کن طرح گوش، بازدیدنمایندگان می توانند یک صابون 5 پوندی که بر روی بسته بندی آن عبارت هنرمند رنج کشیده ای که حباب های بزرگ را دوست داشت نوشته شده است را نیز خریداری نمایند. یک جعبه یاری های اولیه احساسات به قیمت 16 پوند که به عنوان یک جعبه توصیه های خردمندان برای 20 موقعیت مهم روانی توصیف شده است نیز برای فروش ارائه شده است.

چارلز تامسون که از بنیانگذاران یک انجمن متشکل از هنرمندان است اعلام کرد: خودکشی شوخی نیست و بیماری روانی هم شوخی نیست ... این کاری بسیار سطحی، زشت و بی ملاحظه است ... مرحله بعدی چیست؟ (شوخی با) تپانچه ای که ون گوگ با آن خودکشی کرد؟

دیوید لی که یک منتقد هنری است در مصاحبه با یک روزنامه اعلام کرد: آیا در مرحله بعد برای مثال برای فروش مداد هایی به شکل پای مصنوعی در نمایشگاه آثار فریدا کالو آماده خواهند شد؟

منبع: فرارو
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2109

به "پاک کنی که شکل گوش بریده ون گوگ است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاک کنی که شکل گوش بریده ون گوگ است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید