مقاله: گرده مغزی نان سنتی تویسرکانی ها

به گزارش دیار سلمان، گردو از مهمترین محصولات شهرستان تویسرکان از گذشته دور بوده و هست که در سبد غذایی مردمان این دیار ارزش بالایی دارد و به دلیل اینکه در مناطق مختلف قابلیت پرورش ندارد و این ویژگی را تویسرکان دارد یک مزیتی برای منطقه محسوب می گردد.

مقاله: گرده مغزی نان سنتی تویسرکانی ها

مزیت های پخت گرده مغزی به شیوه گذشته بیشتر است، با اجرای طرح اقامتگاه های بوم گردی میراث فرهنگی می توان از این طریق پخت غذا های سنتی از جمله نان سنتی به شیوه قدیم را در همان اقامتگاه احیا کرد. متقاضیان در صدور مجوز و اعطای تسهیلات با سود کم حمایت می شوند در راستای احیای این سنت دیرین افراد می توانند خانه قدیمی خود را بدون تغییر در این زمینه استفاده نمایند، این اقدام ضمن اشتغالزایی و احیای این سوغات بی بدیل، سبب آشنایی توریست با نحوه پخت این محصول چند صد ساله از نزدیک می گردد هرچند به صورت نمادین و محدود. ما باید این داشته ها را به نسل های آینده انتقال دهیم

بعد از اینکه همه گرده ها را به دیوار تنور می زدند درب تنور گذاشته تا با حرارت آتش تنور گرده مغزی خاگینه ای گردد و بعد یکی یکی گرده ها را از دیوار تنور بیرون درآورده و رو به بالا می گذاشتیم وقتی بخار حرارت تنور از گرده خارج شد همه روی هم میخاباندیم و لایه نان شاته همان لواش و سپس داخل بایله یا همان صندوق می گذاشتیم.

منبع مقاله: گرده مغزی نان سنتی تویسرکانی ها

انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2017

به "مقاله: گرده مغزی نان سنتی تویسرکانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: گرده مغزی نان سنتی تویسرکانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید