عقد قرارداد به شرط خرید ویلا!

به گزارش دیار سلمان، فوتبال ایران تا بوده، در اختیار دلال ها بوده است. واسطه هایی که هر کدام شیوه های مختلفی برای فعالیت خود انتخاب می نمایند. بعضی از آن ها صرفاً کار قانونی انتقال بازیکنان را انجام می دهند و بعضی دیگر در کنار این کار، فعالیت های جانبی دیگری هم دارند که در این مطلب قصد داریم با عده خاصی از آن ها آشنا شویم.

عقد قرارداد به شرط خرید ویلا!

جهت دریافت خدمات طراحی ویلای کردان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

حتماً این را به خوبی می دانید که دلال ها و واسطه های فوتبال در هر پنجره نقل و انتقالاتی چه بلایی به سر باشگاه ها و بازیکنان می آورند و حتی بدون پرداخت مالیات، چه درآمد هنگفتی به جیب می زنند. طبق قوانین وضع شده میان کارگزاران فوتبال، آن ها از هر قرارداد 10 درصد دریافت می نمایند که بعضی از آن ها حتی بیشتر از این مبلغ می گیرند و به همان 10 درصد هم راضی نیستند.

حالا حساب کنید این واسطه ها در هر پنجره نقل و انتقالاتی چند بازیکن را جابه جا می نمایند و با 10 درصد حق قرارداد هر کدام از آن ها به چه درآمدی می رسند که درآمد آن ها در چرخه فوتبال نیز وارد نمی گردد. این در حالی است که بسیاری از آن ها وقتی مسئله ای در قرارداد بین مربی یا بازیکن و باشگاه ها رخ می دهد، حضور نداشته و هیچ تعهدی در قبال قراردادی که بسته اند، ندارند.

گروهی از دلال ها نیز دو جانبه کار می نمایند یا بهتر است بگوییم دلال به توان 2 هستند. به این شکل که برای بازیکنان تحت قراردادشان شرط و شروط می گذارند که در نوع خود عجیب است. هر کدام از این واسطه ها برای اینکه نماینده قانونی، ایجنت یا به اصطلاح مدیر برنامه بازیکنان باشند قرارداد دو جانبه ای با آن ها امضا می نمایند که علاوه بر ایجاد تعهد، اجازه قانونی برای مذاکره با باشگاه ها را هم داشته باشند.

دلال های دو جانبه نیز که منحصر به فرد هستند، برای بازیکنان تحت قرارداد خود، شرط و شروط می گذارند به شرطی آن ها را به تیم های دیگر منتقل می نمایند و با شیوه های خود ارقام بازیکنان را بالا می برند که بازیکن بخشی از مبلغ قرارداد خود را به خرید ویلای معرفی شده از سوی آن ها در مناطق شمال کشور اختصاص دهد.

بخشی از این گروه دلالی که این اقدام را می نمایند، در اصل هم دلال بازیکن هستند و هم دلال خرید و فروش ویلا که کمیسیون خود را از فروشنده ویلا های شمال کشور نیز دریافت می نمایند. دو ویلادار سرمایه داری که مسلماً با این کار هم خیلی راحت اقدام به فروش ویلای خود می نمایند و هم با فروش مجموعه ویلا های خود به بازیکنان فوتبال برای خود اعتبار می خرند یا تبلیغ می نمایند.

با توجه به شرایط موجود، اینگونه به نظر می رسد بازیکنانی که در حال همکاری با این واسطه ها یا همان دلال ها هستند، به نوعی ابزار شده اند برای به ثروت رسیدن عده ای خاص که کمترین زحمت را متقبل می شوند. مسلم است که در فوتبال بخش های زیادی وجود دارد که منابع و درآمد های فوتبال را مال خود می نمایند، بدون اینکه ریالی از این درآمد ها در چرخه فوتبال وجود داشته باشد که یک گروه از آن ها همین واسطه هایی هستند که سال هاست نفس فوتبال بی رمق ایران را گرفته اند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1001

به "عقد قرارداد به شرط خرید ویلا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقد قرارداد به شرط خرید ویلا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید