ظرفیت اقامتی مسافران در خراسان شمالی 50 درصد افزایش می یابد

به گزارش دیار سلمان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: ظرفیت اقامتی مسافران در این استان واقع در شمال شرق کشور با توجه به پروژه های در دست ساخت 50 درصد افزایش می یابد.

ظرفیت اقامتی مسافران در خراسان شمالی 50 درصد افزایش می یابد

میراث آریا: حبیب یزدان پناه روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: چهار هتل، دو مجتمع توریستی، چهار مجتمع اقامتی، پذیرایی و بین راهی و دو مرکز تفریحی توریستی در حال ساخت وجود دارد که با بهره برداری از آن ها 579 تخت به ظرفیت اقامتی استان افزوده می شود.

وی ظرفیت کنونی اقامتی استان را 937 تخت گفت و گفت: تکمیل و توسعه زیرساخت ها از جمله عوامل موثر در رونق توریستی و جذب مسافر است.

وی با اشاره به استقبال توریستان از اقامتگاه های بوم گردی و افزایش اقامت در این مراکز گفت: پیش از شیوع ویروس کرونا، 28هزار و 176 نفر، بوم گردی های استان را برای اقامت انتخاب کردند.

یزدان پناه با اشاره به وجود 24 پروژه در حال ساخت توریستی با سرمایه گذاری 2 هزار و 110 میلیارد و 648 میلیون ریال در شهرستان های هشت گانه استان گفت: از این تعداد 9 پروژه، اقامتگاه بوم گردی است.

وی گفت: ساخت پروژه های توریستی در روستاهای هدف و روستاهایی که قابلیت جذب توریست دارند موجب توسعه روستا و اشتغالزایی مردم این مناطق خواهد شد.

خراسان شمالی در حد فاصل استان های شمالی به مشهد مقدس واقع شده که پیش از شیوع ویروس کرونا سالانه 20 میلیون مسافر و زائر از این راستا تردد می کردند.

طبیعتی بکر و دست نخورده این استان همیشه مورد توجه توریستان و طبیعت دوستان است.

هفت هتل، یک متل، 11 مهمان پذیر، 38 خانه مسافر و 35 اقامتگاه بوم گردی در استان خراسان شمالی مسافران را پذیرش می کنند.

استان 863 هزار نفری خراسان شمالی بیش از 115 جاذبه توریستی، 2 منطقه نمونه ملی و 22 منطقه نمونه توریستی استانی دارد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1314

به "ظرفیت اقامتی مسافران در خراسان شمالی 50 درصد افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت اقامتی مسافران در خراسان شمالی 50 درصد افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید