شمشیر تاریخی که اتفاقی کشف شد، عکس

به گزارش دیار سلمان، رومن نوواک در فصل بهار پس از بارش باران مشغول جمع آوری قارچ در جنگل نزدیک خانه اش واقع در جمهوری چک بود که چشمش به تکه فلزی افتاد که بخش هایی از آن از بین سنگ ها بیرون مانده بود.

شمشیر تاریخی که اتفاقی کشف شد، عکس

نوواک می گوید: پس از دیدن این تکه فلز با پایم سنگ ها را کنار زدم و متوجه شدم این بخشی از دسته یک شمشیر است. به حفاری در این نقطه ادامه دادم تا به یک تبر برنزی رسیدم.

نوواک این اکتشاف را به باستان شناسان خبر داد و حالا یک کاوش رسمی توسط تیمی از متخصصان در محل کشف این آثار که به 3300 سال پیش تعلق دارند ترتیب داده شده است.

ظاهر شمشیر کشف شده قابل توجه است. قبه و دسته شمشیر با حکاکی های دایره ای و هلالی شکل تزئین شده است.

باستان شناسان پس از انجام آزمایش های مختلف بر آثار کشف شده دریافتند این شمشیر برنزی حکاکی شده در طول عصر برنز و در اروپای شمالی ساخته شده است و شباهت بسیاری به شمشیرهای وَسبی دارد. نخستین نمونه ها از چنین شمشیرهایی در شهری به نام وسبی واقع در سوئد کشف شده است.

نوع فلزی که در این شمشیر به کار رفته به احتمال زیاد در خارج از منطقه ای که در آن کشف شده ساخته شده است، با این حال انتظار می رود تبر برنزی کشف شده فراوری همان منطقه باشد.

باستان شناسان معتقدند این شمشیر کشف شده در زمان گذشته یک وسیله گران قیمت بوده است و به احتمال زیاد از آن در مراسم های تشریفاتی استفاده می شده و کاربرد چندانی در نبردها نداشته است.

منبع: گردشبان
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1428

به "شمشیر تاریخی که اتفاقی کشف شد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمشیر تاریخی که اتفاقی کشف شد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید