سوپراتومبیل ها با یک باک پر چه مسافتی را می توانند بپیمایند؟

به گزارش دیار سلمان، بررسی وبسایت CompareTheMarket.com نشان می دهد در بین این دسته از خودروها نیز مدل هایی وجود دارند که با پر کردن باک آنها می توان مسافت های بسیار طولانی را طی کرد.

سوپراتومبیل ها با یک باک پر چه مسافتی را می توانند بپیمایند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، سوپر اتومبیل ها با هدف تجربه هیجان و سرعت بالا تولید می شوند و هنگام توسعه آنها فاکتوری که شاید هیچ اهمیتی ندارد، میزان مصرف سوخت است! در این دسته از خودروها سازندگان معمولا بر فاکتورهایی چون قدرت، لذت رانندگی، زیبایی و دستیابی به بهترین رکوردها در هر کلاس، بیش از بقیه موارد تمرکز می کنند.

اما این امر به معنای آن نیست که مالکین سوپر اتومبیل ها همیشه دغدغه تمام شدن سوخت را داشته و حین رانندگی باید مدام به دنبال نزدیک ترین پمپ بنزین باشند. بررسی وبسایت CompareTheMarket.com نشان می دهد در بین این دسته از خودروها نیز مدل هایی وجود دارند که با پر کردن باک آنها می توان مسافت های بسیار طولانی را طی کرد.

نتایج بررسی وبسایت مذکور که در قالب یک جدول منتشر شده، حکایت از آن دارد فراری SF90 استراداله با باک پر تا 1,115 کیلومتر را پشت سر می گذارد. شاید بدانید این سوپر اتومبیل ایتالیایی از یک پیشرانه هیبریدی شارژی سود برده و توسط یک باتری 7.9 کیلووات ساعتی لیتیوم یونی تغذیه می شود.

پس از اسب سرکش مارانلویی ها هوندا/آکیورا NSX در رتبه دوم ایستاده است. این خودروی اسپرت ژاپنی نیز به پیشرانه هیبریدی مجهز بوده و طبق بررسی های CompareTheMarket.com تا 745 کیلومتر مسافت نیاز به سوخت گیری مجدد ندارد.

رتبه سوم به آئودی R8 کوپه رسیده، این خودروی زیبا به لطف باک بزرگ خود پس از پیمایش 728 کیلومتر مسافت باید دوباره به پمپ بنزین مراجعه کند. با چنین رکوردی، کننده ارباب حلقه ها در بین مدل های غیر هیبریدی بیشترین برد را دارد. نکته جالب اینکه فراری روما با مصرف سوخت 8.8 لیتری، از موتور کم مصرف تری برخوردار است، اما گنجایش بیشتر باک اجازه می دهد آئودی R8 کوپه برد حرکتی بیشتری داشته باشد.

گفتنی است در این رتبه بندی از داده های رسمی موجود در کاتالوگ یا وبسایت کمپانی های سازنده استفاده شده؛ از آنجایی که میزان مصرف سوخت به فاکتورهایی مثل سبک رانندگی، شرایط جوی و نوع راستا می تواند وابسته است، مسافت قابل پیمایش خودروها در دنیای واقعی ممکن است با ارقام بدست آمده در این بررسی متفاوت باشد.

به غیر از مسافت قابل پیمایش با باک پر، CompareTheMarket.com هزینه پر کردن باک را نیز محاسبه کرده که در این بخش فورد جی تی با 66.41 پوند کمترین هزینه را دارد. پورشه 911 تورو و فراری SF90 استراداله نیز به ترتیب با 76.72 و 77.86 پوند به ترتیب در رتبه دوم و سوم جای گرفته اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1481

به "سوپراتومبیل ها با یک باک پر چه مسافتی را می توانند بپیمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوپراتومبیل ها با یک باک پر چه مسافتی را می توانند بپیمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید