سعید معروف پرطرفدارترین والیبالیست دنیا

به گزارش دیار سلمان، فدراسیون دنیای والیبال لیستی از محبوب ترین والیبالیست های دنیا در اینستاگرام منتشر کرده است.

سعید معروف پرطرفدارترین والیبالیست دنیا

به گزارش ورزش سه، گزاف نیست اگر بگوییم که والیبال طی سال های اخیر به پر طرفدارترین ورزش ایران بعد از فوتبال تبدیل شده است؛ درخشش سرو قامتان تیم ملی در عرصه های مختلف اقبال عمومی را برای این ورزش در پی داشته و حالا والیبال در ایران دارای محبوبیت ویژه ای است.

در این بین ستاره های نسل طلایی والیبال ایران در افزایش محبوبیت این رشته تاثیر بسزایی داشته اند؛ به طور قطع یک نمونه از مهم ترین آن ها نابغه والیبال ایران و دنیا یعنی سعید معروف بوده است.

حالا بسیاری در دنیا والیبال ایران را با پاسور چیره دستی به نام سعید معروف می شناسند؛ اما معروف در بین ایرانی ها هم از محبوبیت خاصی برخوردار است؛ گواه این مسئله هم در گزارش تازه FIVB یا همان فدراسیون دنیای والیبال به وضوح قابل مشاهده است.

در همین ارتباط یک میلیونی شدن تعداد دنبال کننده های یک والیبالیست زن تایلندی به نام نوتسارا تومکوم باعث شده که FIVB در گزارشی به پرطرفدارترین ستاره های والیبال دنیا در این رسانه اجتماعی بپردازد که در نوع خود اتفاقی قابل توجه به نظر می رسد.

در جدول منتشر شده از سوی فدراسیون دنیای والیبال از سعید معروف با 1.9 میلیون دنبال کننده به نام محبوب ترین والیبالیست دنیا نام برده شده است. نکته قابل توجه این که بعد از معروف یک والیبالیست زن فیلیپینی به نام آلیسا والدز با 1.3 دنبال کننده در جایگاه بعدی قرار گرفته است.

محبوبیت ستاره های والیبال ایران به همین جا ختم نمی شود چرا که سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران یعنی سید محمد موسوی هم با 1.1 میلیون فالوور در جایگاه ششم این لیست حضور دارد. (قرار دریافت موسوی در رتبه ای پایین تر از دیگر والیبالیست های 1.1 میلیون فالووری با توجه به تعداد دقیق دنبال کننده ها لحاظ شده است.).

اما در میان والیبالیست های مشهور و غیر ایرانی دنیا نام برونو رزنده، پاسور تیم ملی برزیل در این لیست قابل مشاهده است؛ جایی که او بعد از معروف و والدز با 1.1 میلیون دنبال کننده سومین والیبالیست محبوب دنیا در اینستاگرام محسوب می شود.

اما در عین حال این لیست هم یک بار دیگر فاصله قابل تامل فوتبال با سایر رشته های ورزشی را به وضوح نشان می دهد؛ جایی که پر طرفدارترین فوتبالیست در اینستاگرام یعنی کریستیانو رونالدو در حال حاضر 309 دنبال کننده دارد، به این معنا که فاصله بین محبوب ترین فوتبالیست و والیبالیست بیش از 307 میلیون فالوور است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1817

به "سعید معروف پرطرفدارترین والیبالیست دنیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "سعید معروف پرطرفدارترین والیبالیست دنیا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعید معروف پرطرفدارترین والیبالیست دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید