دومین رویداد منابع انسانی HR Talk به میزبانی خبرنگاران برگزار گردید

به گزارش دیار سلمان، رویداد HR Talk گردهمایی مستقل در حوزه منابع انسانی است و جمعی از فعالان و علاقه مندان این حوزه، این رویداد را به صورت دوره ای سازماندهی و برگزار می نمایند. هدف برگزاری دوره های مختلف این رویداد، گرد هم آوردن ایده ها و ذهن های درخشان فعال در حوزه منابع انسانی به منظور به اشتراک گذاری تجربه ها و چالش های مشترک و رسیدن به بهترین الگوها در سطح جهانی است. در این رویداد موضوعات مختلف در حوزه منابع انسانی، به منظور تسهیل یادگیری و خلق ایده های تازه ارائه می گردد. دومین دوره رویداد مستقل HR Talk به میزبانی خبرنگاران و در مجموعه خبرنگاران نکست برگزار گردید.

دومین رویداد منابع انسانی HR Talk به میزبانی خبرنگاران برگزار گردید

موضوع نخستین دوره رویداد HR Talk که اسنپ تریپ برگزارنماینده آن بود، تجربه کارمندی (Employee Experience) و موضوع دومین رویداد که 18 دی ماه 98 در دیار سلمان نکست برگزار گردید، مقیاس پذیر شدن (Scale up) بود. در دومین رویداد HR Talk در خصوص چالش ها و فرصت های استارتاپ ها هنگام رشد و Scale up صحبت شد.

محسن مکرمی، معاون ارشد منابع انسانی دیار سلمان، در شروع دومین رویداد HR Talk دلیل انتخاب موضوع Scale up را ایجاد همگرایی بیشتر و انتقال تجربه ها در راستای بهبود شرایط کار در فضای کسب وکار ایران و ایجاد دانش جدید در این حوزه عنوان نمود. انتقال تجربه به نسل های قبلی که فرصت کار در یک فضای در حال رشد را نداشته اند، رسالت ما است و باید این تجربه ها را به بهترین شکل ممکن به نسل بعد منتقل کنیم.

نخستین سخنران این رویداد، پیمان دیانی، معاون ارشد منابع انسانی گروه کاله، تغییر و بازسازی در فرهنگ سازمانی و نگاه کردن به چشم انداز آینده و داشتن خلاقیت را از جمله مهمترین وظایف منابع انسانی در زمان رشد استارتاپ بیان کرد و گفت: در هنگام گذار از مرحله ای به مرحله دیگر، موارد پیش بینی نشده زیادی رخ می دهد و می توان با تجربه ای که در طول سال ها به دست آمده راه چاره های پایدار برای این موارد پیدا کرد. نقش مدیریت منابع انسانی که امروز بیشتر می توان از آن به عنوان سرمایه انسانی نام برد، نقشی بسیار حیاتی در هر مجموعه ای است که از روز اول تا آخر همراه سازمان خواهد بود. نکته مهم این است که این سرمایه انسانی بیش از آنکه احتیاج به مدیریت داشته باشد، باید توانمند گردد. فرهنگ سازمانی یک مجموعه باید در همه قسمت های سازمان منسجم و جاری باشد و در عین حال به تفاوت های افراد احترام گذاشته گردد و افراد آزادی عمل داشته باشند که آزادانه در خصوص روندها فکر نمایند.

مجید قاسمی، بنیانگذار فیدیبو، در خصوص تجربه رشد یک استارتاپ از مرحله اول تا رشد کامل شرح داد که در ابتدا ما هیچوقت فکر نمی کردیم به بخش منابع انسانی احتیاج داریم و کوشش می کردیم برای همه چالش ها به راه چارهی برسیم، اما امروز من اینطور می گویم که اگر قرار باشد استارتاپ دیگری در آینده راه اندازی کنم، حتما کوشش خواهم کرد، هم بنیانگذار آن یک مدیر منابع انسانی باشد. مجید قاسمی گفت فیدیبو از معدود استارتاپ هایی است که دوره کامل رشد را طی نموده است. ابتدا همکاران ما در فیدیبو خیلی محبت آمیز انتخاب می شدند و همه فرایندها محبت آمیز دنبال می شد، اما این روش در کنار مزایایی که دارد، با چالش های مختلفی روبه رو بود که احتیاج به یک مدیر منابع انسانی آشنا با شرایط درون سازمان داشت و نه فقط سرویسی که به عنوان منابع انسانی از خارج مجموعه ارائه گردد. مدیریت منابع انسانی به ما یاد داد که ارتباط درست و حرفه ای با همکاران به چه شکل است و چطور می توان فرهنگ و ارزش های سازمانی را مدیریت کرد. ارزش های سازمان کشف کردنی است و دانستن این موضوع برای رشد یک سازمان بسیار مهم است.

در خاتمه این رویداد عماد قائنی، مشاور و راهنمای رهبری سازمان ها، از نقش مهم رهبری سازمان در تقویت تیم صحبت کرد و روی این موضوع تاکید نمود که ایجاد فضای رشد برای افراد داخل سازمان چطور می تواند به رشد و مقیاس پذیر شدن یک مجموعه منجر گردد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 839

به "دومین رویداد منابع انسانی HR Talk به میزبانی خبرنگاران برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین رویداد منابع انسانی HR Talk به میزبانی خبرنگاران برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید