دلیل نرسیدن به اهداف خود را بدانید

به گزارش دیار سلمان، ما اهدافی را برای مشاغل، روابط، خانواده ها، امور اقتصادی و ... مشخص می کنیم، اما اهداف نهایی ما هستند که جهت زندگی ما را مشخص می نمایند، چرا که اهداف نهایی جهتی را که ما در آن گام برمی داریم، تعریف می نمایند.

دلیل نرسیدن به اهداف خود را بدانید

نرسیدن به اهداف می تواند انسان را در طول جهت زندگی خسته و ناامید کند، اما همه این نرسیدن ها دلایل متفاوتی دارند. هر فردی در زندگی هدفی دارد و به بیان ساده، افراد پیروز هدف گذاری می نمایند.

هدف گذاری برای تمامی حوزه های زندگی ما مشخص و اعمال می گردد. ما اهدافی را برای مشاغل، روابط، خانواده ها، امور اقتصادی و ... مشخص می کنیم، اما اهداف نهایی ما هستند که جهت زندگی ما را مشخص می نمایند، چرا که اهداف نهایی جهتی را که ما در آن گام برمی داریم، تعریف می نمایند.

متأسفانه، بعضی از افراد هرگز به اهداف نهایی خود در زندگی نمی رسند و در حقیقت، آن ها اعتماد به نفس و در نهایت خودشان را محدود می نمایند.

یکی از ارزشمندترین تمریناتی که می توانید هنگام مشخص اهداف بلند مدت خود انجام دهید این است که از خود بپرسید قدم محدود نماینده من چیست؟

چه عاملی مشخص نماینده سرعت رسیدن به هدفم است؟ یا اصلاً می توانم در طول رشد شخصی خودم به آن هدفم برسم؟ توانایی شناسایی مرحله محدودنماینده شما یکی از بهترین نمایش های هوش شما است و این گامی عظیم در جهت ایجاد اعتماد به نفس است.

ظرفیت شما برای حذف این مرحله محدودنماینده یکی از بهترین نمایش های صلاحیت کلی شماست و شما می توانید با این کار، به هر آن چه می خواهید، برسید.

به دنبال مطالعاتی که درخصوص پیشرفت و پیروزیت شخصی نوشته شده یا گفته شده است، به یک نتیجه رسیده ام و آن هم این است که سطح اعتماد به نفس شما عامل مهمی در انجام هر کاری است، چرا که وقتی اعتماد به نفس کافی داشته باشید، تقریباً هر چیزی را امتحان خواهید کرد.

از آن جا که پیروزیت عمدتاً مربوط به میانگین یا احتمالات است، هرچه بیشتر کوشش کنید، احتمال دستیابی به آن ها بیشتر است.

با مشخص اهداف، کوشش بیشتر و کاوش فرصت های بیشتر، احتمال پیروزیت شما به طرز چشمگیری افزایش می یابد که در این میان، تنها قدم واقعی محدودنماینده برای رسیدن به پیروزیت، سطح اعتماد به نفس شماست. وقتی به نقطه ای رسیدید که کاملاً به خود اعتقاد داشته باشید، مشکلاتی که در دنیای خارجی شما وجود دارند، نمی توانند مانع شما نمی شوند.

موانع عمده ای که وجود دارند همواره در ذهن فرد هستند و در حقیقت، موانعی که جلوی راه افراد و شرایط آن ها هستند در دنیای خارجی آن ها وجود ندارند. بنابراین، با ایجاد اعتماد به نفس، می توان در نبرد درونی پیروز شد و به نظر می رسد که به دنبال آن، نبرد بیرونی هم از خود مراقبت می نماید.

من سه ایده مهم برای ایجاد اعتماد به نفس یاد گرفته ام که یکی از آن ها، مسئولیت کامل هر آن چه که هستید و همواره خواهید پذیرفت، است.

دوم اینکه بپذیرید که فقط با کارتان می توانید شرایط خود را تغییر دهید و به دنبال آن، یاد بگیرید که در این خصوص، چه چیزی برای بهتر شدن ضروری است و سوم اینکه، برای چیز هایی که می خواهید و موردنظرتان است جدول زمانی مشخص کنید و سپس، هر روز برای تحقق بخشیدن به این اهداف کوشش کنید.

تمایل و خاصیت طبیعی ما این است تا زمان پیدا کردن روش یا تکنیکی که برای ما مفید است سخت کار کنیم که این موضوع خواه در زندگی، کار و یا روابط باشد و سپس، به دلایل پنهان و نامشخص، ما بی درنگ این روش را رها می کنیم و به رفتار های قبلی خود باز می گردیم.

مشخص اهداف و تفکر مثبت به عنوان برنامه ذهنی برای رشد شخصی ما عمل می نمایند. درست مثل اینکه یک برنامه ورزشی روی رشد جسمی ما کار می نماید و در این میان، اگر انتظار دارید که برای شما مفید باشد، باید آن را به طور مداوم تمرین کنید و برای مدت نامحدود ادامه دهید.

هنگامی که من آغاز به استفاده از این اصول پیروزیت اثبات شده در زندگی خود کردم، توانستم تغییرات تقریباً معجزه آسایی را در هر زمینه ای از زندگی خود ایجاد کنم.

هر زن یا مرد پیروزی که من تا به حال با آن ها صحبت نموده ام یا درباره آن ها مطلبی خوانده ام تقریباً به یک نتیجه رسیده اند. با هر معیار و میزانی، استعداد و توانایی شما بیش از آن است که بتوانید در بهترین شکل زندگی خود بهره ببرید.

شما نیز می توانید بر روی شتاب دهنده پتانسیل و توانایی خود قدم بگذارید و با سرعتی حرکت کنید که با مشخص اهداف، شما را متحیر کند. کدام هدفی است که شما همواره خواسته اید به آن برسید، اما بیش از حد ترسیده اید که به دنبال آن بروید؟

منبع: فرادید
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1627

به "دلیل نرسیدن به اهداف خود را بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل نرسیدن به اهداف خود را بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید