خانه های لوکس تر، حشرات متنوع تری هم دارند

به گزارش دیار سلمان، وقتی ثروتمند هستید از هر چیزی بیشترین تعدادش را دارید؛ فرصت بیشتر برای مسافرت، وسایل پر زرق و برق تر، خانه های بیشتر و یک چیز دیگر: تعداد حشرات بیشتر.

خانه های لوکس تر، حشرات متنوع تری هم دارند

جهت دریافت خدمات اجرای گاردن روف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش دیار سلمان، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد تنوع بندپایان و حشرات در خانه افرادی که در ناز و نعمت زندگی می نمایند بسیار بیشتر از افراد معمولی است؛ چیزی که از آن به نام تاثیر لاکچری یاد می گردد.

افرادی که در نواحی ثروتمندتر زندگی می نمایند با چشم اندازی غنی از پوشش گیاهی و گونه های متنوع گیاهان روبه رو هستند. این خود به آن معنی است که بندپایان و حشراتی که جذب این گیاهان می شوند به مراتب بیشتر است. این گونه محله ها غنی از موجودات خزنده کوچکی مثل عنکبوت ها، پشه ها و هزارپاها هستند.

برای آنالیز این نکته گروهی از حشره شناسان به پاکسازی 50 خانه مختلف در Raleigh پرداختند تا هر نوع بندپا و حشره ای را که می توانند به دام بیندازند. آن ها 10 هزار گونه حشره متعلق به بیش از 300 خانواده مختلف پیدا کردند که از خر خاکی تا زنبورهای وحشی را شامل می شد.

این محققان دریافتند خانه های مستقر در محله هایی که میانگین درآمد بالاتر است نسبت به خانه هایی که در محله هایی با میانگین درآمد کمتر واقع شده اند، تعداد گونه های حشره بیشتری دارند. مثلا خانه ای که در محله ای با میانگین درآمد سالیانه 33 هزار و 510 دلار در سال واقع شده، 74 خانواده از بندپایان را در خود جای داده است، در حالی که در خانه ای واقع در محله ای با میانگین در آمد 176 هزار و 289 دلار در سال، 105 خانواده مختلف از حشرات زندگی می نمایند. هرچند تعداد حشرات در خانه های محلات ثروتمند بیشتر نیست، اما در این خانه ها تعداد متنوع تری از حشرات وجود دارد.

یکی از اشکالات این تحقیق آن است که تنها در یک شهر به انجام رسیده و دامنه درآمد محدودی را مورد توجه قرار داده است، اما درک این نکته می تواند دیدگاه های تازه ای در مورد جانورانی از قبیل ساس ها و موریانه ها در اختیار ما قرار دهد.

این مقاله در in Biology Letters به چاپ رسیده است.

منبع: ایسنا

منبع: تسنیم
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 851

به "خانه های لوکس تر، حشرات متنوع تری هم دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه های لوکس تر، حشرات متنوع تری هم دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید