فراوری انبوه تارا اتوماتیک بزودی شروع خواهد شد ، تجهیزات این خودرو چیست؟

به گزارش دیار سلمان، فراوری انبوه تارا اتوماتیک بزودی شروع خواهد شد. این نسخه نسبت به نسخه مجهز به جعبه دنده دستی، مجهز به تجهیزات بیشتری است.

فراوری انبوه تارا اتوماتیک بزودی شروع خواهد شد ، تجهیزات این خودرو چیست؟

خبرنگاران - مدیر طراحی سیستم های برق، الکترونیک و پلتفرم ایران خودرو، گفت: در محصول تارا اتوماتیک، از سامانه ورود و استارت بدون کلید استفاده شد. این اقدام در هماهنگی با شبکه برق و الکترونیک و سامانه مدیریت موتور و گیربکس انجام شده است. این سامانه موجب می گردد تا علاوه بر امکانات رفاهی برای راننده، خودرو از امنیت بالایی نیز برخوردار گردد.

بهره وری از سامانه کنترل پایداری

سید احمد مدیرقمی با اشاره به این که تارا اتوماتیک مجهز به سامانه کنترل پایداری به روز است،گفت: نسخه دستی تارا نیز به سامانه کنترل پایداری تجهیز شده است؛ این، نخستین بار است که یک محصول ایرانی به این سیستم مجهز می گردد. در محصول تازه تارا اتوماتیک، کالیبراسیون گیربکس به علت ارتباط با دیگر سیستم ها، نسبت به خودروهای دیگر شرایط بسیار پیچیده تری داشت. خوشبختانه با وجود زمان کم برای مناسب سازی استفاده در فصول سرد و گرم سال، به طور بسیار مطلوبی در این خودرو پیشرفته است.

ترمزگیری مستقل هر چرخ در صورت انحراف از جهت؟

سید احمد مدیرقمی کنترل پایداری را سامانه ای در راستای ایمنی راننده و سرنشینان دانست و توضیح داد: این سامانه سبب می گردد تا در صورتی که به هر نحوی خودرو از جهت خود منحرف گردد، با ترمزهایی که به صورت مستقل بر هر چرخ عمل می نمایند، یا با در اختیار گرفتن سیستم گاز، از انحراف خودرو، چرخش و واژگونی جلوگیری گردد.

جلوگیری از لغزش خودرو

وی اضافه نمود: اگر خودرو در موقعیت های سربالایی و شرایط بارندگی، یخ زدگی، شن و ماسه و دیگر سطوح لغزنده قرار گیرد، در چرخ ها سُرخوردگی ایجاد نمی گردد. با کنترلی که بر سیستم گشتاور موتور و تعویض دنده اعمال می گردد، امکان حرکت بدون هرزگردی چرخ ها فراهم می گردد.

تجهیز تارا به سیستم HSA

مدیرقمی با بیان این که امکان دیگری هم در محصول تارا اتوماتیک و هم در نمونه دستی تعبیه شده، جلوگیری از پس زدن در زمان آغاز حرکت در سربالایی است، اظهار کرد: این امکان نیز که به HSA معروف است، از طریق سامانه کنترل پایداری فراهم می گردد.

وی بیان نمود: سامانه ورود و استارت بدون کلید و باز شدن درها به صورت لمسی، تنها بخشی از امکاناتی است که سیستم برق و الکترونیک تارا اتوماتیک فراهم آورده است.

به گفته وی، باز شدن هوشمند درِ صندوق عقب به عنوان امکانات آینده این محصول در نظر گرفته شده است.

سامانه RLS

او در خصوص سامانه RLS موسوم به اتولایت و حسگر باران گفت: با بهره گیری از این سامانه، چراغ ها از حسگر نور و برف پاک کن ها از حسگر باران فرمان می گیرند. به این ترتیب، در صورت تنظیم در حالت اتوماتیک، برف پاک کن با بارش باران به صورت اتوماتیک آغاز به کار می نماید. در ضمن در صورت تنظیم چراغ ها در حالت اتوماتیک، در موقعیت هایی مانند ورود به تونل یا پارکینگ، چراغ ها به صورت اتوماتیک روشن و خاموش می شوند. حالت اتوماتیک برف پاک کن و چراغ ها از طریق راننده فعال یا غیرفعال می گردد.

مدیرقمی اضافه نمود: علاوه بر امکانات یاد شده، تارا اتوماتیک، مجهز به سامانه نمایش فشار باد چرخ ها و آینه های تاشونده برقی نیز هست.

تارا اتوماتیک بزودی وارد بازار خواهد شد

وی ضمن اعلام این که تارا اتوماتیک به زودی به فراوری انبوه می رسد، به توان و ظرفیت فراوری اشاره نمود و گفت: پیش بینی می گردد، با توجه به رقابت پذیر بودن این محصول، استقبال بالایی از سوی مشتریان و بازار صورت گیرد. بر همین اساس، امکان افزایش ظرفیت فراوری با همکاری سازندگان زنجیره تامین وجود خواهد داشت.

منبع: ایکو پرس

تست فنی تارا دنده ای ایران خودرو ؛ آیا ارزش خرید دارد؟
تارا دنده اتوماتیک رونمایی شد + زمان عرضه و امکانات خودرو
منبع: بیت ران
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2007

به "فراوری انبوه تارا اتوماتیک بزودی شروع خواهد شد ، تجهیزات این خودرو چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری انبوه تارا اتوماتیک بزودی شروع خواهد شد ، تجهیزات این خودرو چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید