اینجا نخستین سکونتگاه بشر اولیه ایران است ، راستا شماره گذاری شد

به گزارش دیار سلمان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از شماره گذاری جهت دسترسی به غار 230 هزار ساله دربند رودبار به عنوان نخستین سکونتگاه بشر اولیه ایران اطلاع داد.

اینجا نخستین سکونتگاه بشر اولیه ایران است ، راستا شماره گذاری شد

به گزارش خبرنگاران، ولی جهانی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تأثیر توریسم مالی در رونق گردشگری گیلان اظهار کرد: راستا دسترسی به غار 230 هزار ساله دربند رودبار به وسیله تابلوهای راهنمای چوبی با معماری خاص منطقه جهت هدایت گردشگران نشانه گذاری شده است.

وی با اشاره به سابقه تاریخی 230 هزار ساله دربند رودبار بیان نمود: این غار به عنوان نخستین سکونتگاه بشر اولیه ایران محسوب می گردد و در لیست آثار ملی ایران هم به ثبت رسیده است و بعلاوه با توجه به اینکه عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تاریخی ایران به شمار می رود که هر ساله هزاران گردشگران داخلی و خارجی زیادی از آن بازدید می نمایند.

جهانی با بیان اینکه به همت اداره میراث فرهنگی شهرستان رودبار راستا دسترسی به این غار با تابلوهای هدایت کاملاً نشانه گذاری شده است، اضافه نمود: تعداد 10 تابلو در راستای که به غار دربند منتهی می گردد را توانستیم نشانه گذاری و نصب کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با بیان اینکه نصب تابلوهای نشانه گذاری شده کاملاً سنتی و از جنس چوب هستند، گفت: در کوشش بودیم که در این تابلوها از الگوی معماری منطقه استفاده گردد و از گردشگران و مردم منطقه می خواهیم تا از این نشانه ها حفاظت و نگهداری همکاری نمایند.

  • تصاویر | سکونتگاه قدیمی بشر در ایران | خانه انسان های دوره پارینه سنگی را ببینید
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 آبان 1401 بروزرسانی: 1 آبان 1401 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 2256

به "اینجا نخستین سکونتگاه بشر اولیه ایران است ، راستا شماره گذاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینجا نخستین سکونتگاه بشر اولیه ایران است ، راستا شماره گذاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید