اولین اکوماراتن جنگل در استان سمنان برگزار می شود

به گزارش دیار سلمان، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: اولین اکوماراتن جنگل هشتم شهریورماه در استان سمنان برگزار می‌شود.

اولین اکوماراتن جنگل در استان سمنان برگزار می شود

به‌گزارش خبرنگاران به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، محمد جهانشاهی مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان، دیروز دوشنبه 1 مرداد با اعلام این خبر افزود: این اکوماراتن در جنگل ابر شاهرود در دو بخش ماراتن 42 کیلومتر و نیمه ماراتن 21 کیلومتر برگزار می‌شود.

او با اشاره به اینکه اکوماراتن سمنان یک رویداد گردشگری ورزشی است که با حمایت این اداره کل برگزار می شود، گفت: این اکوماراتن با هدف معرفی پتانسیل‌های گردشگری استان سمنان، توسعه پایدار و حفاظت از منابع طبیعی انجام می‌شود.

جهانشاهی با بیان اینکه این رویداد تا کنون در سال‌های 2016 و 2017 در بیابان لوت استان کرمان اجرا شده است، افزود: معرفی ظرفیت‌های گردشگری، فراهم شدن زمینه حضور گردشگران خارجی و پخش مستندهای این برنامه از شبکه‌های ملی و بین المللی از جمله دستاوردهای این رویداد بوده است.

او با اشاره به اینکه این رویداد در مسیر جنگل ابر شاهرود برگزار می‌شود، گفت: با توجه به اینکه شاهرود یکی از قطب‌های گردشگری کشور است و با توجه به قرارگیری بخشی از ارتفاعات البرز در این شهرستان و تلفیق شگفت انگیز جنگل و ابر، این مسیر برای اکوماراتن پیش بینی شده است.

او افزود: این مسیر پس از گذشتن از روستای قطری و جنگل‌های باستانی هیرکانی و درختان سرخدار و ... انجام می شود.

جهانشاهی از حضور دوندگان بین المللی در این اکوماراتن خبر داد و گفت: دوندگانی از جمله پائولو ونتورینی دارنده رکورد گینس از کشور ایتالیا که در تابستان 2017 موفق به ثبت رکورد جدید از دویدن در کویر لوت به عنوان گرمترین منطقه کره زمین به مدت 12 ساعت شده است و محمد الحنصال از دوندگان مطرح و صاحب نام اولترا ماراتن کشور مراکش برگزار می‌شود.

ماراتن مسابقه دو استقامت است که در مسافت 42 کیلومتر و 195 متر انجام می شود. این مسابقه هر سال حدود 500 بار در دنیا اجرا می شود.

منطقه ابر در 40 کیلومتری شمال شرقی شهرستان شاهرود واقع شده است. این منطقه که به نام جنگل‌های ابر معروف است در ارتفاعات آن عمدتاً به صورت چمنزار و یا مراتع مشجر و در پایین دست آن به جنگل با گونه‌های متنوع دیده می شود. به دلیل فراگیری سطح جنگل با ابر، در این جنگل رویای قدم زدن روی ابرها محقق می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت و ثبت نام در نخستین اکوماراتن جنگل در استان سمنان می‌توانند به پایگاه اینترنتی به آدرس www.luttravel.com مراجعه کنند.

منبع: chtn.ir
انتشار: 27 مرداد 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 49

به "اولین اکوماراتن جنگل در استان سمنان برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین اکوماراتن جنگل در استان سمنان برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید