8 کار جالبی که در آگرا می توانید انجام دهید

به گزارش دیار سلمان، فعالیت های به یادماندنی در آگرا

اگر می خواهید در آگرای هندوستان گردش بی نظیری داشته باشید، باید بگوییم که به جای درستی آمده اید! خبرنگاران موارد جالبی را با شما در میان می گذارد که حتما علاقه مند به انجام آنها در آگرا و سفر به هند خواهید شد.

8 کار جالبی که در آگرا می توانید انجام دهید

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

1. اماکن فرهنگی آگرا

چه کسی گفته که شهر آگرا فقط به تاج محل مشهور است؟ اگر از گذرگاه آگرا عبور کنید، به بازار شلوغ ادویه، مساجد و معابد آگرا خواهید رسید. علاوه بر این، می توانید از زوایای مختلفی به تماشای تاج محل و دژ سرخ بپردازید. این بار تاج محل را از یک نقطه مخفی تماشا کنید! از مغازه های محلی دیدن کنید و طعم شیرینی های سنتی آگرا را بچشید و همچنین از سواری با جینریکیشا (کالسکه دوچرخه که توسط یک یا دو نفر کشیده می گردد) لذت ببرید. در این گذرگاه به پیاده روی ادامه دهید و همچنان که به گشت و گذار می پردازید و کارهای جدید انجام می دهید، ناگهان خودتان را در شکل و شمایل یکی از افراد محلی در آنجا تصور خواهید کرد!

2. شکم گردی در آگرا

در آگرا به دنبال غذا می گشت؟ کمی پیاده روی کنید تا غذای محلی آگرا را تجربه نمایید! در مدتی که در این جهت هستید، نه تنها به مزه کردن غذاهای مختلف خواهید پرداخت، بلکه متوجه خواهید شد که چه وقت و چرا یک غذای خاص آماده می گردد! همچنین، داستان های کوتاهی در خصوص تاریخچه این اغذیه فروشی ها به شما گفته خواهد شد.

3. یوگا در تاج محل

در حالی که تاج محل را تماشا می کنید، به یوگا کردن هم بپردازید! هیجان انگیز به نظر می رسد؟ دقیقاً همین طور است! تجربه هایی که عمیقاً مربوط به کشور هند هستند و فرهنگ هندی ها را بازتاب می دهند؛ تاج محل و یوگا. این تجربه منحصر به فرد، آساناها، دیاناها و پرانایاماهای ابتدایی را در بر خواهد گرفت و همه اینها در هفتمین مکان عجیب دنیا و تنها در فاصله چند صد متری آن رخ خواهند داد! انجام این کار در آگرا بسیار آرامش بخش است.

4. سبزی ماندی

سبزی ماندی در زبان هندی، به معنای بازار سبزی فروشان است. می توانید از این بازار دیدن کنید و به تماشای خرید و فروش میوه و سبزی بپردازید. اگر با فروشندگان محلی ارتباط برقرار کنید، به شما چیزهایی در خصوص نام های محلی و موارد استفاده میوه ها و سبزی های خاص این ناحیه خواهند گفت. اما این تجربه تنها با پیاده روی و جینریکیشا به دست می آید! اگر می خواهید درست در وسط بازار پرازدحام سبزی فروشان آگرا قدم بزنید و کارهای جالبی انجام دهید، به سبزی ماندی فکر کنید.

5. ساختمان های مستعمره ای آگرا

بله درست است، آگرا فقط به خاطر تاج محل معروف نیست. ساختمان های تاریخی مغول و پانچی پتا هم از شهرت کافی برخوردار هستند! آگرا مرکز تعدادی از ساختمان های مستعمره ای مربوط به حکمرانان انگلیسی است! در این تور پیاده روی، بانگالو، آرامستان، کلیسا، کاتدرال (کلیساهای بزرگ)، و نیز تعدادی از دیگر ساختمان ها و اماکن را خواهید دید که از زمان حکمرانی انگلیس برپا شده اند.

6. با دوچرخه از آگرا دیدن کنید

چه کار جالبی، دوچرخه سواری تنها محدود به اروپا نیست. می توانید با تورهای دوچرخه سواری به گشت و گذار در آگرا بپردازید. تمام تجهیزات مورد احتیاج برای یک سواری امن و هیجان انگیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

7. روستای کورای، دهکده ای در شهر تاج

اگر مایل هستید شاهد زندگی حاشیه ای در هند باشید، تورهای مخصوص این کار را انتخاب کنید! در طی این تورها، شانس برقراری ارتباط با روستاییان و دیدن سبک زندگی آنها را خواهید داشت. تجربه بازدید از روستاها در هفتمین منطقه عجیب دنیا، بسیار متفاوت است.

8. با یاری افراد محلی آشپزی کنید

دوست دارید در آگرا آشپزی کنید؟ می توانید در خانه های محلی یاد بگیرید که چطور غذاهای هندی بپزید. این خانواده ها به شما یاری خواهند کرد تا با استفاده از ادویه جات و سبزیجات هندی، غذاهای خوشمزه بپزید. بعد از پختن غذا هم، آن را با خانواده هندی صرف خواهید کرد.

منبع: الی گشت
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 588

به "8 کار جالبی که در آگرا می توانید انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 کار جالبی که در آگرا می توانید انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید