5 جاذبه گردشگری در کوه فوجی

به گزارش دیار سلمان، کوه فوجی نمادی از زیبایی های طبیعت ژاپن است، این کوه با بلندای 3776 متر بلندترین کوه ژاپن و یکی از شناخته شده ترین کوه ها در سرتاسر جهان محسوب می گردد

5 جاذبه گردشگری در کوه فوجی

فوجی بر مرز میان استان های یاماناشی و شیزو -اوکا و تقریباً در کمربند میانی کشور قرار گرفته است. اگر هوا صاف و خوب باشد، از توکیو و یوکوهاما هم دیده می گردد. در جبهه شمالی، کوه با منطقه ای به نام فوجی گوکو (پنج دریاچه فوجی یا Fuji five lake) احاطه شده که با ریزورت ها ساحلی، جاذبه های طبیعی و چشمه های آب گرمش شناخته می شوند. در خبرنگاران به 5 جاذبه گردشگری کوه فوجی ژاپن می پردازیم.

معابد سِنگِن فوجی

شینتو نام مذهب قدیمی و بومی ژاپنی ها است و معابد شینتویی وقف پرستش خدایان یا کامی های مختلف این مذهب می شوند. تقریباً تمام شهر های ژاپن حداقل یک معبد شینتو را دارند. در میان انواع معروف معابد شینتویی، معابد فوجی سنگن مجموعه ای شامل بیش از 1300 معبد در سرتاسر ژاپن است که به پرستش کوه فوجی و کامی مرتبط با آن، یعنی پرنسس کونوهاناساکویا اختصاص داده شده اند.

فوجی کیو هایلند

فوجی کیو هایلند یکی از جذاب ترین شهربازی های ژاپن است و شاید تنها شهربازی ژاپن که توان رقابت با آن را دارد، ناگاشیما اسپالند در ناگویا است. این شهربازی در شمال کوه فوجی و در نزدیکی دریاچه کاواگوچیکو قرار گرفته و مقصد اصلی آن هایی است که می خواهند هیجان را در سطوح دیوانه واری تجربه نمایند.

موزه هنری ایتچیکو کوبوتا

موزه ایتچیکو کوبوتا در سواحل شمالی دریاچه کاواگوچیکو قرار گرفته و محلی برای نمایش کیمونوهای ابریشمی (لباس های سنتی ژاپنی) تزئین شده با تکنیک تسوجی گاهانا است. تسوجی گاهانا مرحله ای از فرآیند آماده سازی و رنگرزی کیومنوهای آستین بلند ابریشمی است که احتیاج به مهارت و تجربه بالایی دارد.

کوهنوردی در فوجی

کوهنوردی در این کوه زیبای آتش فشانی، به راستی تجربه ای ویژه و تکرار نشدنی است. فوجی همانند دیگر کوه های ژاپن به 10 ایستگاه تقسیم می گردد.در عقاید مذهب شینتو، به ویژه آن نوعی که به فوجی و خدایان کوهستانی آن اعتقاد دارند، از ایستگاه اول تا پنجم، قلمروی انسان ها و از ایستگاه ششم تا دهم، قلمرو بهشتی جای گرفته است. بین ایستگاه پنجم و ششم نیز، مرز میان این قلمرو و به نوعی برزخ محسوب می گردد.

تماشای کوه فوجی

به عقیده بسیاری از گردشگران بهترین راه لذت بردن از کوه فوجی، تماشا و تحسین کردن چشم انداز شگفت انگیز این زیبایی طبیعت است. در تاریخ ژاپن، هنرمندان و نقاشان بسیاری محو شکل و شمایل این کوه شده و تقریباً از تمام زوایا و در تمام فصول، نقش هایی از کوه فوجی کشیده شده اند.

نقاشی موج عظیم کاناگاوا؛ یکی از معروف ترین نقاشی های ژاپنی - کوه فوجی در نقاشی به چشم می خورد. این نقاشی، یکی از نقاشی های مجموعه 36 چشم انداز از کوه فوجی است که توسط نقاش معروف، کاتسوشیکا هوکوسائی ترسیم شده است.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جاذبه های گردشگری جشن های سنتی در فستیوال های ژاپن را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1405

به "5 جاذبه گردشگری در کوه فوجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 جاذبه گردشگری در کوه فوجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید