پیکاپ ویزای کانادا، راهکاری برای تسریع مهاجرت ایرانیان به کشور کانادا

به گزارش دیار سلمان، در سال‌های اخیر، مهاجرت به کانادا به یکی از اهداف اصلی بسیاری از ایرانیان تبدیل شده است. این موضوع به دلیل شرایط اقتصادی، آموزشی و اجتماعی مطلوب کشور کانادا و همچنین تلاش دولت این کشور برای جذب مهاجران ماهر و متخصص است. برای مهاجرت به کانادا، فرایند اخذ ویزا یکی از مهم‌ترین مراحل است که معمولاً نیازمند سفر به کشورهای همسایه برای انجام مصاحبه است. در این میان، خدمات پیکاپ ویزای کانادا به عنوان راهکاری برای تسریع و تسهیل این فرایند مطرح شده است.

پیکاپ ویزای کانادا، راهکاری برای تسریع مهاجرت ایرانیان به کشور کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

در چند سال اخیر بحث مهاجرت به کانادا بسیار رونق گرفته است. ایرانی ها به علت شرایط مالی بسیار خوب کشور کانادا، سیستم آموزشی پیشرفته، رفاه اجتماعی و به خصوص به خاطر اینکه دولت کانادا روش های متنوعی را برای ورود ایرانی ها به کشور خود معرفی نموده است تصمیم می گیرند سالانه به این کشور مهاجرت نمایند.

برای مهاجرت، شما احتیاج به ویزا دارید و برای دریافت ویزا باید حتماً در جلسه مصاحبه سفارتخانه کشور کانادا شرکت نمایید، اما چون در ایران سفارتخانه ای از کشور کانادا وجود ندارد مجبور هستید که مصاحبه را در کشور های همسایه برگزار کنید.

رفت و آمد به این کشور ها هزینه و زمان زیادی از شما می گیرد. در این زمان است که پیکاپ ویزا کانادا به یاری شما خواهد آمد. در این مطلب برای شما شرح می دهیم که منظور از پیکاپ ویزا چیست و چه کارایی دارد.

پیکاپ ویزا کانادا چیست؟

همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد هموطنان ایرانی برای سپری کردن مصاحبه جهت دریافت ویزای کشور کانادا مجبور هستند به کشور های همسایه همچون امارات، آذربایجان، ترکیه و ارمنستان بروند. شما باید یکبار برای مصاحبه به این کشور ها بروید و پس از بازگشت در صورتی که نامه تأییدیه را دریافت کردید دوباره باید وارد کشور های همسایه شده و مدارک خود را تحویل دهید تا ویزای مهر شده در پاسپورت در اختیار شما قرار گیرد.

پیکاپ ویزای کانادا سفر دوم را برای شما حذف خواهد نمود. یعنی به محض اینکه شما نامه تأییدیه را از سفارت کشور مصاحبه نماینده دریافت کردید می توانید به سراغ یکی از مؤسسات گردشگری و یا مهاجرتی بروید که از پلیس مهاجرت ایران دارای مجوز در زمینه ارائه خدمات برای پیکاپ ویزا هستند.

نامه تأییدیه، پاسپورت دارای اعتبار و بعلاوه وکالت نامه ای که بین شما و شرکت تنظیم می شود را در اختیار کارشناسان آژانس مربوطه می گذارید. کارشناسان در این شرکت باید مدارک شما را به کشور مصاحبه نماینده ارسال نمایند؛ آفیسر در اداره مهاجرت مدارک را آنالیز می نماید و در صورت وجود نداشتن نقص، ویزای مهر شده را دوباره به وسیله مسیر های هوایی به مؤسسه گردشگری و یا مهاجرتی که وکیل شما می باشد ارسال خواهند کرد.

پس در یک تعریف کلی پیکاپ ویزا یک راه میان بر برای حذف سفر دوم جهت دریافت ویزا از کشور هایی است که سفارتخانه در داخل ایران ندارند.

شرایط و مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

در صورتی که نامه تأییدیه را از کشور های مصاحبه نماینده دریافت کردید دو راه چاره در پیش روی شما واقع شده است. می توانید خودتان شخصاً سفری را به کشور مصاحبه نماینده داشته باشید و ویزای کانادا را دریافت نمایید. یا اینکه از خدمات پیکاپ ویزای کانادا بهره ببرید. در صورتی که به سراغ راه چاره دوم می روید باید مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا را آماده کنید که این مدارک عبارتند از:

 • نامه ای که از اداره مهاجرت کشور مصاحبه نماینده دریافت نموده اید را پرینت نموده و سپس در اختیار مؤسسه گردشگری و یا مهاجرتی انتخابی خود جهت پیکاپ ویزای کانادا قرار دهید.
 • بعلاوه باید پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار را نیز به اداره مهاجرت تحویل دهید چون ویزای شما باید در داخل پاسپورت مهر شود.
 • دو قطعه عکس رنگی براساس استاندارد های تعریف شده به وسیله دولت کانادا نیز الزامی می باشد.
 • شما باید نامه ای که تأیید نماینده وکالت مؤسسه گردشگری و یا مهاجرتی برای پیکاپ ویزای کانادا است را نیز ضمیمه این مدارک نمایید. این مؤسسه مدارک شما را تحویل گرفته و در اختیار اداره مهاجرت کشور مصاحبه نماینده قرار می دهد.

مراحل پیکاپ ویزا کانادا

اما موضوع بسیار مهمی که باید حتماً در خصوص آن صحبت کنیم بحث مراحل پیکاپ ویزای کانادا است:

 • شما در اولین قدم باید آژانس معتبر برای پیکاپ ویزا کانادا را پیدا کنید. نباید به هر مرکزی اعتماد نمایید. به هر حال وقتی وکالت نامه از شما دریافت می شود اگر مراکز فعالیت غیرقانونی داشته باشند ممکن است دردسر هایی برای شما به وجود بیاید. تنها به سراغ شرکت ها و آژانس هایی بروید که هم سابقه درخشانی در زمینه امور مهاجرت داشته و هم از پلیس مهاجرت ایران مجوز های لازم جهت پیکاپ ویزا را دریافت نموده اند. البته ضروری است این نکته را نیز ذکر کنیم که انتخاب آژانسهای مسافرتی معتبر از نظر پیکاپ فوری ویزای کانادا نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.
 • در مرحله دوم شما باید مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا را آماده نموده و در اختیار این مؤسسه قرار دهید.
 • سپس باید وکالت نامه ای بین شما و آژانس مسافرتی تنظیم شود و فرم وکالت نامه در اختیار کارشناسان مؤسسه قرار گیرد تا بتوانند با اداره مهاجرت کشور مصاحبه نماینده وارد مکاتبات و تبادل مدارک شوند.
 • مدارک شما به کشور مصاحبه نماینده ارسال می شود. پس از تأیید، ویزای مهر شده در پاسپورت در اختیار آژانس مسافرتی قرار می گیرد و شما می توانید با مراجعه به این آژانس ویزای خود را دریافت نمایید.

مدت زمان پیکاپ ویزا کانادا

اولین عاملی که مدت زمان پیکاپ ویزای کانادا را مشخص می نماید این است که شما چه زمانی نامه تأییدیه را در اختیار ما قرار می دهید.

به محض اینکه نامه را دریافت کردید باید مدارک خود را همراه با نامه وکالت نامه در اختیار کارشناسان ما بگذارید. به همین خاطر است که توصیه می کنیم حتماً از قبل مدارک آماده شده را در اختیار داشته باشید تا وقتی نامه تأییدیه برای شما ارسال شد بتوانید سریعاً برای پیکاپ ویزا اقدام نمایید.

از طرفی دیگر ما باید وقت سفارت کانادا را نیز دریافت کنیم. در واقع باید با کشور مصاحبه نماینده در ارتباط باشیم تا در زمانی که آن ها اعلام می نمایند مدارک برای آن ها ارسال شود. به طور کلی زمانی بین 2 تا 4 هفته زمان ضروری است تا مراحل پیکاپ ویزا انجام گرفته و شما بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

البته این نکته را نیز نباید فراموش کنید که اگر از همان ابتدا به سراغ کشور هایی همچون امارات و یا ترکیه بروید زمان پیکاپ ویزا کوتاه تر از مواقعی است که به سراغ کشور ارمنستان می روید. به همین علت اکیداً توصیه می کنیم قبل از هر گونه اقدامی با ما در ارتباط باشید تا از ابتدای کار شما را به درستی هدایت کنیم.

هزینه پیکاپ ویزا کانادا

مسلماً هزینه پیکاپ ویزا و پاسپورت یک موضوع بسیار مهم برای همه متقاضیان پیکاپ پاسپورت کانادا به شمار میرود. به طور کلی چند عامل بر روی هزینه ها تأثیر می گذارد:

 • هزینه مربوط به تمدید پاسپورت کانادایی
 • هزینه مربوط به تکمیل مدارک مورد احتیاج جهت دریافت ویزای کانادا
 • هزینه مربوط به دستمزد آژانس مسافرتی برای ارائه خدمات پیکاپ ویزای کانادا
 • تغییر نرخ ارز

البته ضروری است این نکته را متذکر شویم که قطعاً هزینه پیکاپ ویزای کانادا نسبت به زمانی که شخصاً بخواهید سفری را به کشور مصاحبه نماینده داشته باشید و خودتان ویزا را دریافت کنید بسیار کمتر می شود چون اگر بخواهید دوباره به سفر بروید هزینه دریافت بلیط، رزرو هتل و اقامت حداقل یک روزه در کشور مصاحبه نماینده باعث افزایش هزینه ها خواهد شد.

چه کشورهایی خدمات پیکاپ ویزای کانادا را ارائه می نمایند؟

همانگونه که گفتیم سفارتخانه ای از کشور کانادا در ایران وجود ندارد و شما باید به سراغ کشور های همسایه بروید. ما در ادامه این مطلب لیستی از کشور هایی که می توانید جهت پیکاپ ویزای کانادا به آن ها مراجعه کنید را در اختیار شما قرار می دهیم:

 • پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه

در دو شهر آنکارا و استانبول خدمات مربوط به مصاحبه برای مهاجرت به کشور کانادا برای هموطنان ایرانی ارائه می شود. بنابراین می توانید از همان ابتدا مصاحبه را در این کشور برگزار کنید تا خدمات پیکاپ ویزا نیز به وسیله همین کشور انجام شود.

 • پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان

هموطنانی که می خواهند برای کاهش هزینه های سفر کشور ارمنستان را برای دریافت ویزای کانادا انتخاب نمایند باید بدانند که در شهر ایروان جلسه مصاحبه آن ها برگزار می شود و بعد در صورت تأیید و دریافت نامه قبولی باید برای پیکاپ ویزای کانادا با همین کشور در ارتباط باشند.

 • پیکاپ ویزای کانادا از کشور امارات

امارات یکی از کشور های بسیار بزرگ و زیبا در منطقه خاورمیانه شناخته شده و به همین علت اغلب کسانی که به فکر مهاجرت به کانادا هستند تصمیم می گیرند جلسه مصاحبه خود را در این کشور سپری نمایند. مصاحبه و خدمات پیکاپ ویزای کانادا در دو شهر دبی و ابوظبی ارائه می شود.

انتشار: 30 فروردین 1403 بروزرسانی: 30 فروردین 1403 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 425

به "پیکاپ ویزای کانادا، راهکاری برای تسریع مهاجرت ایرانیان به کشور کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "پیکاپ ویزای کانادا، راهکاری برای تسریع مهاجرت ایرانیان به کشور کانادا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکاپ ویزای کانادا، راهکاری برای تسریع مهاجرت ایرانیان به کشور کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید