مقایسه عملکرد ریگی و کریمی، کدام بازیکن تیمش را برنده می کند

به گزارش دیار سلمان، به گزارش خبرنگاران، در حساس ترین بازی امشب لیگ قهرمانان آسیا، استقلال و الدحیل از گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا در جده به مصاف هم می فرایند. این دیدار در حالی برگزار می شود که در مرکز زمین هر یک از دو تیم، دو بازیکن کلیدی بازی می کنند که در دو فصل گذشته، زوج ثابتی برای هم در خط میانی استقلال بودند.

مقایسه عملکرد ریگی و کریمی، کدام بازیکن تیمش را برنده می کند

اگر امروز علی کریمی مهم ترین بازیکن تیم الدحیل است و قرار است با همبازیان سابقش در استقلال دیدار کند، مسعود ریگی نیز شرایطی فوق العاده را در استقلال تجربه می کند و تبدیل به یکی از بازیکنان کلیدی این تیم شده است؛ و شاید مقایسه آمار عملکرد این دو در لیگ آسیا خالی از لطف نباشد.

مسعود ریگی با 95 پاس با دقت 95 درصد، پاسورترین بازیکن در آسیا شناخته می شود و از این نظر بهترین عملکرد را دارد. این در حالی است که علی کریمی با 74 پاس با دقت 92 درصد، فاصله نسبتاً زیادی با مسعود ریگی دارد. از این تعداد پاس، علی کریمی 5 و مسعود ریگی 4 پاس کلیدی و مهم داشته اند.

پای هیچیک از بازیکنان دو تیم به گل باز نشده است، اما علی کریمی یک بار پیروز به ارسال پاس منجر به گل شده و مسعود ریگی به جز گلزنی، هنوز پاس گل را هم تجربه نکرده است. علی کریمی در دو بازی گذشته 3 و مسعود ریگی 2 دریبل پیروز داشته اند و در این آیتم، کریمی از همتای استقلالی اش پیش است.

هر یک از بازیکن دو بار دفع توپ داشته اند و مسعود ریگی 3 بار پیروز شده پاس های بازیکنان مقابل را دفع کند، در حالی که علی کریمی هنوز در این آیتم پیروز نبوده است. علی کریمی 6 و مسعود ریگی 5 بار در دوئل های تک به تک پیروز عمل کرده اند. مسعود ریگی 4 و علی کریمی 2 بار در دو بازی گذشته با پیروزیت اقدام به تکل کرده اند.

مقایسه آمار این دو بازیکن نشان می دهد با اینکه هر یک از آنها محور خطوط میانی تیم شان به حساب می آیند، اما مسعود ریگی در کارهای دفاعی و علی کریمی در کارهای تهاجمی نقش مهمتری در تیم شان داشته اند.

جدول مقایسه عملکرد مسعود ریگی و علی کریمی

آیتم ریگی کریمی
پاس صحیح 95 74
دقت در پاس %95 %92
پاس کیدی 4 5
پاس گل 0 1
دریبل پیروز 2 3
دفع توپ 2 2
قطع حمله 3 0
دوئل پیروز 5 6
تکل پیروز 4 2
منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: salmandiar.ir شناسه مطلب: 1721

به "مقایسه عملکرد ریگی و کریمی، کدام بازیکن تیمش را برنده می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه عملکرد ریگی و کریمی، کدام بازیکن تیمش را برنده می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید